W kadrze nie mogło zabraknąć zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w cyklu Speedway Grand Prix. Obok wicemistrza świata 2021 Bartosza Zmarzlika oraz czwartego zawodnika poprzedniej edycji GP Macieja Janowskiego, powołania otrzymali wracający do rywalizacji o tytuł mistrza świata srebrny medalista z 2017 roku Patryk Dudek oraz triumfator SGP Challenge z Żarnowicy Paweł Przedpełski.

Reklama

Jedynym seniorem spoza czwórki z GP jest Dominik Kubera, który w zeszłym sezonie dobrze zaprezentował się w mistrzostwach świata, startując najpierw dzięki "dzikiej karcie", a później zastępił kontuzjowanego Martina Vaculika.

Debiutant Przyjemski

Oprócz reprezentacji seniorskiej, Dobrucki powołał siedmiu juniorów, wśród których jest debiutant. To bydgoszczanin Wiktor Przyjemski, który przebojem wdarł się do eWinner 1. Ligi i w pierwszym sezonie startów przekonał do siebie selekcjonera kadry.

Reklama

Poza Przyjemskim, na liście widnieją nazwiska medalistów MŚJ z 2021 roku Jakuba Miśkowiaka (złoto) oraz Wiktora Lamparta (brąz). W tej grupie wiekowej są także: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Mateusz Świdnicki oraz Damian Ratajczak.

Speedway na lodzie i na długim torze

Zarząd Główny PZM powołał również kadrowiczów do odmian speedwaya lodowej i na długim torze. Polskę w tych zawodach będą reprezentować, odpowiednio, Michał Knapp i Stanisław Burza.

Pod wodzą Dobruckiego polska kadra wywalczyła w 2021 roku drużynowo pięć medali - dwa złote (DMŚJ, DME U23) oraz trzy srebrne (Speedway of Nations, ME par, ME par U19).

Żużlowa Reprezentacja Polski na 2022 rok: 

seniorzy -
1. Patryk Dudek
2. Dominik Kubera
3. Maciej Janowski
4. Paweł Przedpełski
5. Bartosz Zmarzlik

juniorzy -
1. Mateusz Cierniak
2. Bartłomiej Kowalski
3. Wiktor Lampart
4. Jakub Miśkowiak
5. Wiktor Przyjemski
6. Damian Ratajczak
7. Mateusz Świdnicki

ice speedway -
1. Michał Knapp

longtrack -
1. Stanisław Burzaa