25-letni Woryna w 2020 roku opuścił ROW Rybnik po ośmiu latach startów w barwach tego klubu i przeniósł się do ekipy z Częstochowy.

Tegoroczny cykl TAURON SEC składać będzie się z czterech rund; następne w niemieckim Guestrow (6 sierpnia), Łodzi (3 września), a finał w czeskich Pardubicach (23 września).

Reklama

Rezerwowymi uczestnikami rybnickich zawodów zostali Ukrainiec Marko Lewiszyn (Celfast Wilki Krosno) i 17-letni wychowanek rybnickiego klubu, niespełna 17-letni Paweł Trześniewski.

Tytułu mistrza Europy będzie bronił Mikkel Michelsen, który dzięki zwycięstwu w serii SEC Duńczyk wywalczył prawo startu w cyklu Grand Prix.

Jak przyznał, jest bardzo dumny ze swoich obu tytułów mistrza Europy, ale ten z ubiegłego roku z Rybnika smakował szczególnie.

Wywalczyłem go przed własną publicznością, rodziną, przyjaciółmi, bo mieszkam niedaleko tego miasta. Wygrałem w momencie, kiedy sprawy nie układały się dla mnie zbyt dobrze, była to jazda na krawędzi, stąpanie po cienkim lodzie – zaznaczył.

Pierwszych pięciu żużlowców poprzedniego cyklu było pewnych startu w nowej edycji, pozostali rywalizowali w eliminacjach.

Lista startowa zawodów w Rybniku:

Mikkel Michelsen (Dania)
Leon Madsen (Dania)
Patryk Dudek (Polska)
Piotr Pawlicki (Polska)
Daniel Bewley (Wielka Brytania)
Andzejs Lebedevs (Łotwa)
Dimitri Berge (Francja)
Rasmus Jensen (Dania)
Bartosz Smektała (Polska)
Adam Ellis (Wielka Brytania)
David Bellego (Francja)
Kai Huckenbeck (Niemcy)
Vaclav Milik (Czechy)
Oliver Berntzon (Szwecja)
Janusz Kołodziej (Polska)
Kacper Woryna (Polska)
Marko Lewiszyn (Ukraina)
Paweł Trześniewski (Polska).

Autor: Piotr Girczys