We wcześniejszych zawodach cyklu w Rybniku triumfował Madsen, a w niemieckim Guestrow - Kołodziej.

W fazie zasadniczej turnieju na łódzkiej Moto Arenie z grona 16 czołowych żużlowców Europy najlepsi byli Madsen i Kubera, którzy w pięciu startach zdobyli, odpowiednio, 14 i 13 punktów uzyskując bezpośredni awans do finału. Po wyścigu barażowym dołączyli do nich Dudek i Kołodziej. Trzeci w biegu ostatniej szansy był kolejny Polak Kacper Woryna, który jechał w Łodzi z "dziką kartą".

W finale początkowo prowadził Kubera, ale na trzecim okrążeniu popełnił błąd, co wykorzystał Kołodziej wygrywając zawody. Trzecie miejsce zajął Madsen, a czwarty był Dudek.

Z pozostałych Polaków Bartosz Smektała zdobył osiem punktów i zajął siódme miejsce, a Piotr Pawlicki z pięcioma został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Po trzech zawodach ME prowadzi Kołodziej z dorobkiem 41 pkt. Drugie miejsce zajmuje Madsen – 40 pkt, a trzeci jest Dudek – 35 pkt.

Tegoroczny cykl składa się z czterech turniejów. Ostatni odbędzie się za 23 września w Pardubicach.