Bardzo się cieszę, że pan Marcin Rystwej, właściciel marek Moje Bermudy i ebut.pl jest z nami od lat i widzi ogromny potencjał zarówno wizerunkowy jak i biznesowy, który sponsorom daje sport żużlowy w naszym kraju - powiedział PAP prezes KS Stal Gorzów Waldemar Sadowski.

Reklama

W formacji seniorskiej ebut.pl Stali są: Martin Vaculik (Słowacja), Szymon Woźniak, Anders Thomsen (Dania), Oskar Fajfer (dwuletni kontrakt, wcześniej Start Gniezno), Wiktor Jasiński, Timi Salonen (Finlandia), Mathias Pollestad (Norwegia). Wśród juniorów będą: Oskar Paluch, Mateusz Bartkowiak, Oskar Hurysz.

Szkoleniowcem zespołu jest Stanisław Chomski, a drugim trenerem odpowiedzialnym za szkolenie młodzieży został Piotr Świst.

W składzie zespołu Stali Gorzów, który będzie występował w U24 Ekstralidze są: Wiktor Jasiński, Oskar Paluch, Mateusz Bartkowiak, Oskar Hurysz, Jakub Stojanowski, Sebastian Mauland (Dania), Andreas Olsen (Dania), Villads Nagel (Dania) i Mathias Pollestad.

Reklama

W nowym sezonie gorzowskiej drużynie przyjdzie radzić sobie bez jej wychowanka i dotychczasowego lidera Bartosza Zmarzlika. Trzykrotny indywidualny mistrz świata przeniósł się do ekipy mistrza kraju - Motoru Lublin. Stal nie przedłużyła kontraktu z Patrickiem Hansenem. Duńczyk związał się z pierwszoligowym ROW Rybnik.

Mamy za sobą trzy lata dobrej i owocnej współpracy. Ciężko tak po prostu odejść i przerwać to pasmo sukcesów. Liczę, że to dopiero początek zwycięstw przy naszym udziale i najlepsze jeszcze przed nami – powiedział cytowany w komunikacie właściciel ebut.pl Marcin Rystwej.

autor: Marcin Rynkiewicz