Lindgren, który w cyklu Grand Prix zajął 11. miejsce, ale pozostał w żużlowej elicie dzięki trzeciej lokacie w Grand Prix Challenge, w tym roku jeździł w Falubazie Zielona Góra. Madsen był zawodnikiem Betardu Wrocław.

W tym roku w ekstralidze Lindgren zdobył 106 punktów + 13 bonusów - średnia 1,603 pkt. Madsen zakończył sezon z dorobkiem 155 punktów i 13 bonusów - średnia 1,714 pkt.

Ważne kontrakty z tarnowskim klubem mają kapitan drużyny Sebastian Ułamek, aktualny wicemistrz Polski Krzysztof Kasprzak, Duńczyk Bjaerne Pedersen i będący pierwszy rok seniorem Szymon Kiełbasa. Nową umowę podpisał też mający za sobą udany sezon Słowak Martin Vaculik. Juniorami w drużynie Tauronu Azotów będą Jakub Jamróg, Łukasz Lesiak i powracający z wypożyczenia do Lublina finalista mistrzostw Polski juniorów Tadeusz Kostro.

Klub zrezygnował natomiast ze słabo spisujących się Duńczyków Jespera B.Monberga i Patricka Hougaarda. Nie przedłużono także kontraktu z Tomaszm Jędrzejakiem.

Trenerem Tauronu Azotów pozostaje będący ikoną klubu Marian Wardzała. Głównymi sponsorami nadal będą Azoty Tarnów SA oraz Tauron-Polska Energia.