"Chciałabym się pokazać z jak najlepszej strony w mojej miejscowości rodzinie i kibicom. To dodatkowa dla mnie motywacja, chociaż trochę stresująca" - przyznała złota medalistka mistrzostw Europy na stadionie (Goeteborg 2006) i w hali (Birmingham 2007).

Hellebaut trenowała ostatnio na jednej z Wysp Kanaryjskich - Lanzarote i jest wielce zadowolona.

"Wszystko szło mi bardzo dobrze, nie miałam żadnych dolegliwości po tak długiej przerwie. Trudno jest mi się teraz przyzwyczaić do zimnej Belgii po czterech słonecznych tygodniach" - zaznaczyła.

Mówiąc o swych przyszłorocznych planach sportowych podkreśliła, że zależą one od wyników, jakie będzie uzyskiwała.

"Zamierzam wystartować w trzech dużych imprezach - halowych mistrzostwa świata (Stambuł, 9-11 marca), mistrzostwach Europy (Helsinki, 26 czerwca - 1 lipca) oraz igrzyskach w Londynie (27 lipca - 12 sierpnia), jeśli będę skakała dwa metry" - poinformowała na swej stronie.

23 sierpnia 2008 roku w finale olimpijskiego konkursu w Pekinie zdobyła złoty medal rezultatem 2,05. Pokonała Chorwatkę Blankę Vlasic, która była druga, także z wynikiem 2,05.

W czerwcu 2009 roku Hellebaut została matką. W następnym sezonie wystąpiła w mistrzostwach Europy w Barcelonie, zajmując piąte miejsce. W lutym tego urodziła drugą córeczkę.