W 5. minucie mogło być już 1:0 dla Chelsea. Z kilku metrów strzelał Frank Lampard, ale Jose Reina obronił to uderzenie. Chwilę później bliski strzelenia gola był Didier Drogba. W końcu londyńczykom udało się zdobyć bramkę. W 29. minucie celnie strzelił Joe Cole.

Tuż po przerwie Liverpool miał szansę wyrównać, ale Petr Cech w świetnym stylu obronił strzał Javiera Mascherano. Do końca meczu to jednak Chelsea była bliżej zdobycia bramki, ale jej ataki nie przyniosły efektu. Kibice oglądali ciekawe akcje, ale żaden gol już nie padł.

"Chcemy wygrać. W zależności od sytuacji czasem trzeba grać z kontry, a czasami naciskać na rywala. Do meczów takich jak ten podchodzimy z wiarą we własne siły. Rywale znają nas na wylot, a o wygranej zadecydują detale" - mówił przed meczem trener Liverpoolu Rafael Benitez. I nie ukrywał, że jedzie do Londynu po zwycięstwo. Niestety - Liverpool nie wywalczył nawet remisu i przed rewanżowym meczem to Chelsea jest bliżej awansu do finału.