Piłkarze Auxerre, który przegrali pierwszy mecz 0:1, odrobili straty z Sankt Petersburga już w dziewiątej minucie (gol Cedrica Hengbarta).

Na 2:0 podwyższył w 53. minucie Jeleń, który efektownym strzałem z półobrotu pokonał Wiaczesława Małafiejewa. W końcówce spotkania gospodarze nie wykorzystali kilku następnych szans.

Drużyna z Rosji kończyła mecz w dziewiątkę - czerwone kartki zobaczyli bowiem Małafiejew (w 65. minucie) i Tomas Hubocan (kwadrans później). Obaj za zagranie ręką.

Niespodzianką jest kiepska postawa Sparty Praga. Drużyna, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Lecha Poznań, tym razem dwukrotnie uległa mistrzowi Słowacji MSK Żylina. Przed tygodniem prażanie przegrali u siebie 0:2, a teraz na wyjeździe - 0:1.

We wtorek niespodziankę sprawili piłkarze Sportingu Braga, awansując po raz pierwszy w historii do Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu wicemistrzowie Portugalii ponownie pokonali faworyzowaną Sevillę, tym razem na wyjeździe 4:3. Bohaterem był Lima, który zdobył trzy gole.

Bardzo zacięty przebieg miała rywalizacja Sampdorii Genua z Werderem Brema. Pierwszy mecz Niemcy wygrali u siebie 3:1. W rewanżu piłkarze Sampdorii, czwartej drużyny poprzedniego sezonu Serie A, prowadzili już 3:0, ale gol w ostatnich sekundach Markusa Rosenberga zapewnił bremeńczykom dogrywkę. W niej kolejną bramkę dla Werderu zdobył Claudio Pizarro i mimo porażki 2:3 niemiecki zespół wystąpi w Lidze Mistrzów.

W sumie we wtorek i środę odbyło się dziesięć meczów eliminacyjnych - pięć w tzw. grupie mistrzowskiej, w której walczyły zespoły najlepsze w poprzednim sezonie w swoich krajach, a także pięć w tzw. grupie niemistrzowskiej (drużyny czołówki silniejszych lig europejskich).

Pokonane zespoły wystąpią w fazie grupowej Ligi Europejskiej.

Wyniki meczów rewanżowych 4. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów:

wtorek, 24 sierpnia:

Grupa "mistrzowska"
Sheriff Tyraspol - FC Basel 0:3 (0:0) pierwszy mecz 0:1; awans: FC Basel
Anderlecht Bruksela - Partizan Belgrad 2:2 dogr. (2:2, 0:1), karne 2:3, pierwszy mecz 2:2; awans: Partizan
Hapoel Tel Awiw - Red Bull Salzburg 1:1 (0:1), pierwszy mecz 3:2; awans: Hapoel

Grupa "niemistrzowska":
Sampdoria Genua - Werder Brema 3:2 dogr. (3:1, 2:0), pierwszy mecz 1:3; awans: Werder
FC Sevilla - SC Braga 3:4 (0:1), pierwszy mecz 0:1; awans: SC Braga

środa 25 sierpnia:

MSK Żylina - Sparta Praga 1:0 (1:0), pierwszy mecz 2:0 awans: MSK Żylina
FC Kopenhaga - Rosenborg Trondheim 1:0 (1:0), pierwszy mecz 1:2 awans: FC Kopenhaga

Grupa "niemistrzowska"
AJ Auxerre - Zenit Sankt Petersburg 2:0 (1:0), pierwszy mecz 0:1 awans: Auxerre
Tottenham Hotspur - Young Boys Berno 4:0 (2:0), pierwszy mecz 2:3 awans: Tottenham
Ajax Amsterdam - Dynamo Kijów 2:1 (1:0), pierwszy mecz 1:1 awans: Ajax