W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę dla gospodarzy strzelił z rzutu wolnego Darlon Pabon, zaś kwadrans po przerwie do wyrównania doprowadził gwiazdor Barcelony Lionel Messi. W końcówce gola na wagę kompletu punktów zdobył rezerwowy Aguero.

>>>Zobacz gole z meczu Kolumbia - Argentyna

Niemal przez całą drugą połowę tercet najbardziej ofensywnych zawodników gości tworzyli: Messi, Aguero i Gonzalo Higuain (w 85. minucie zastąpił go Fernando Gago).

To dopiero drugie zwycięstwo Argentyńczyków w el. MŚ-2014. Na inaugurację wygrali z Chile 4:1, ale później zanotowali dwie wpadki: 0:1 z Wenezuelą i 1:1 z Boliwią.

W tabeli niesamowity tłok. Po siedem punktów zgromadziły Urugwaj (jedno spotkanie mniej rozegrane; towarzysko zwyciężył w Rzymie Włochów 1:0), Argentyna i Wenezuela, która we wtorek czasu miejscowego pokonała najsłabszą w stawce dziewięciu drużyn Boliwię 1:0. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się obrońca Oswaldo Vizcarrondo.

Po sześć punktów mają Chile i Ekwador, które zgodnie wygrały po 2:0, odpowiednio z Paragwajem i Peru.

Trafienia dla Ekwadorczyków w ostatnich 20 minutach konfrontacji zanotowali uczestnik MŚ w 2002 i 2006 roku Edison Mendez i występujący na co dzień w lidze meksykańskiej Cristian Benitez.

Brazylia, jako gospodarz mundialu w 2014 roku, nie uczestniczy w kwalifikacjach.

Wyniki:

Kolumbia - Argentyna 1:2 (1:0) Bramki: dla Kolumbii - Darlon Pabon (45); dla Argentyny - Lionel Messi (61), Sergio Aguero (84).

Chile - Paragwaj 2:0 (1:0) Bramki: Pablo Contreras (27), Matias Campos Toro (86).

Ekwador - Peru 2:0 (0:0) Bramki: Edison Mendez (70), Cristian Benitez (89).

Wenezuela - Boliwia 1:0 (1:0) Bramka: Oswaldo Vizcarrondo (25).

Tabela: M Z R P BRAMKI Pkt 1. Urugwaj 3 2 1 0 9 3 7 2. Argentyna 4 2 1 1 7 4 7 3. Wenezuela 4 2 1 1 3 3 7 4. Ekwador 3 2 0 1 5 2 6 5. Chile 4 2 0 2 7 10 6 6. Kolumbia 3 1 1 1 4 4 4 7. Paragwaj 4 1 1 2 3 6 4 8. Peru 3 1 0 2 4 6 3 9. Boliwia 4 0 1 3 4 8 1