Drugim zespołem pewnym awansu z tej grupy jest turecki Trabzonspor, który w czwartek pokonał 3:1 ukraińskiego Metalista Charków. Trabzonspor będzie rywalem Legii w ostatniej serii spotkań grupowych, mecz zostanie rozegrany w Warszawie 11 grudnia. Wynik tego spotkania zadecyduje o tym, która z drużyn zajmie w grupie pierwsze miejsce i przed losowaniem par 1/16 finału będzie rozstawiony.

>>>Lokeren - Legia 1:0. Zobacz wideo

Rozgrywany w Londynie mecz gr. C między Totetnhamem i Partizanem Belgrad został przerwany w pierwszej połowie na 10 minut, z powodu awantur na trybunach, wywołanych przez pseudokibiców z Serbii.

Mecz Estoril Praia - PSV Eindoven został przez sędziego przerwany po pierwszej połowie, przy wyniku 3:2 dla gospodarzy. Grę uniemożliwiały trudne warunki atmosferyczne (ulewny deszcz). Mecz zostanie dokończony w piątek.

Po czwartkowych spotkaniach 5. kolejki pewne udziału w kolejnej fazie rozgrywek jest 12 zespołów - obok Legii i Trabzonsporu z gr. L kwalifikację do 1/16 zagwarantowały sobie: Red Bull Salzburg, Celtic Glasgow, Dynamo Moskwa, PSV Eindhoven, Inter Mediolan, Feyenoord Rotterdam, FC Everton, VfL Wolfsburg, Dynamo Kijów, Fiorentina.

Pozostałych uczestników kolejnego etapu rozgrywek Ligi Europy wyłonią ostatnie mecze fazy grupowej - 11 grudnia.

Grupa A:
FC Zurych - Apollon Limassol 3:1 (2:1)
bramki: Berat Djimsiti (32), Yassine Chkhaoui (39, karny; 59, karny) - Farley Rosa (23)
Villareal CF - Borussia Moenchengladbach 2:2 (1:0)
bramki: Luciano Dario Vetto (26), Denis Czeryszew (63) - Raffael (55), Granit Xhaka (67)
Tabela:
1. Borussia M.-Gl. 9 11-4
2. Villareal CF 8 13-7
3. FC Zurych 7 10-11
4. Apollon 3 4-16

Grupa B:
HJK Helsinki - FC Kopenhaga (1:0)
bramki: Gideon Baah (29), Macoumba Kandji (90) - Per Nilsson (89)
AC Torino - Club Brugge 0:0
(Kamil Glik na ławce rezerwowych w zespole Torino)
Tabela:
1. Club Brugge 9 8-1
2. AC Torino 8 4-2
3. HJK Helsinki 6 4-9
4. FC Kobenhaga 4 4-8

Grupa C:
Asteras Tripolis - Besiktas Stambuł 2:2 (0:1)
bramki: Jeronimo Barrales (72), Facundo Parra (83) - Demba Ba (15), Gokhan Tore (62, karny)
czerwona kartka: Atiba Hutchison (Besiktas, 73. min.)
Tottenham Hotspur - Partizan Belgrad 1:0 (0:0)
bramki: Benjamin Stambouli (49)
Tabela:
1. Tottenham Hotspur 11 9-3
2. Besiktas Stambuł 9 10-5
3. Asteras Tripolis 5 7-10
4. Partizan Belgrad 1 1-9

Grupa D:
Astra Giurgiu - Dinamo Zagrzeb 1:0 (0:0)
bramki: Sadat Bukari (50)
Celtic Glasgow - Red Bull Salzburg 1:3 (1:2)
bramki: Stefan Johanssen (30) - Alan (8, 13), Naby Keita (90)
(Łukasz Załuska na ławce rezerwowych w zespole Celticu)
Tabela:
1. Red Bull Salzburg 13 16-7
2. Celtic Glasgow 8 7-7
3. Astra Giurgiu 4 5-10
4. Dinamo Zagrzeb 3 8-12

Grupa E:
Dynamo Moskwa - Panathinaikos Ateny 2:1 (0:1)
bramki: William Vainqueur (55), Aleksiej Jonow (61) - Berg (14)
Estoril Praia - PSV Eindhoven: mecz przerwany po pierwszej połowie (3:2)
bramki: Toze (12), Kuca (30), Diogo Amato (39) - Memphis Depay (6), Luciano Narsingh (14)
(bramkarz Paweł Kieszek 45 minut w zespole Estoril)
Tabela:
1. Dynamo Moskwa 15 8-3
2. PSV Eindhoven 7 5-4
3. Estoril Praia 3 3-4
4. Panathinaikos Ateny 1 5-10
Do tabeli nie jest zaliczony przerwany mecz Estoril - PSV.

Grupa F:
Inter Mediolan - Dnipro Dniepropietrowsk 2:1 (1:1)
bramki: Zdravko Kuzmanović (30), Pablo Osvaldo (50) - Rusłan Rotan (16)
czerwona kartka: Andrrea Ranocchia (Inter, 48.min.)
w 28. minucie Jewhienij Konplianka (Dnipro) nie wykorzystał rzutu karnego
AS St. Etienne - Karabach Agdam 1:1 (1:1)
bramki: Ricky van Wolfswinkel (21) - Wugar Nadirow (14)
Tabela:
1. Inter Mediolan 11 6-2
2. AS St. Etienne 5 2-2
3. Karabach Agdam 5 3-5
4. Dnipro Dnieprop. 4 3-5

Grupa G:
Feyenoord Rotterdam - FC Sevilla 2:0 (0:0)
bramki: Jens Toonstra (56), Karim El Ahmadi (83)
(Grzegorz Krychowiak 90 minut gry w zespole Sevilli)
NK Rijeka - Standard Liege (2:0)
bramki: Moises (26), Andrej Kramarić (34, karny) -
czerwona kartka: Dino Arslanagić (Standard, 33. min.)
Tabela:
1. Feyenoord Rotterdam 9 6-1
2. FC Sevilla 8 5-2
3. NK Rijeka 7 7-7
4. Standard Liege 4 4-7

Grupa H:
FK Krasnodar - OSC Lille 1:1 (1:0)
bramki: Ari (43) - Nolan Roux (79)
(Artur Jędrzejczyk w zespole Krasnodaru rozegrał 45 minut)
VfL Wolfsburg - FC Everton 0:2 (0:1)
bramki: Romelu Lukaku (43), Kevin Mirallas (75)
(Mateusza Klicha zabrakło w kadrze meczowej Wolfsburga)
Tabela:
1. FC Everton 11 10-2
2. VfL Wolfsburg 7 11-10
3. OSC Lille 4 3-6
4. FK Krasnodar 3 6-12

Grupa I:
Slovan Bratysława - Young Boys Berno 1:3 (1:2)
bramki: Seydouba Soumah (11) - Guillame Hoarau (9, karny), Yuya Kubo (18, 63)
Sparta Praha - SC Napoli 0:0
Tabela:
1. SC Napoli 10 8-3
2. Sparta Praga 10 11-4
3. Young Boys Berno 9 11-7
4. Slovan Bratysława 0 1-17

Grupa J:
AB Aalborg - Steaua Bukareszt 1:0 (0:0)
bramki: Thomas Enevoldsen (72)
(Łukasz Szukała nie zagrał w ekipie Steauy - zawieszony za kartki)
Dynamo Kijów - Rio Ave FC 2:0 (0:0)
bramki: Jeremain Lens (53), Miguel Veloso (78)
(Łukasz Teodorczyk w na ławce rezerwowych w ekipie Dynama)
Tabela:
1. Dynamo Kijów 12 10-4
2. AB Aalborg 9 5-8
3. Steaua Bukareszt 7 11-7
4. Rio Ave FC 1 3-10

Grupa K:
Dynamo Mińsk - PAOK Saloniki 0:2 (0:0)
bramki: Stefanos Athanasiadis (82, 88)
EA Guingamp - AC Fiorentina 1:2 (1:2)
bramki: Claudio Beavue (45, karny) - Marko Marin (6), Khouma Babacar (13)
czerwona kartka: Jose Maria Basanta (Fiorentina, 44. min.)
Tabela:
AC Fiorentina 13 10-2
PAOK Saloniki 7 9-5
EA Guingamp 7 5-5
Dynamo Mińsk 1 1-13

Grupa L:
KSC Lokeren - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
bramki: Hans Vanaken (7)
SK Trabzonspor - Metalist Charków 3:1 (1:0)
bramki: Esseid Belkalem (36), Mehmet Ekici (87), Sefa Yilmaz (90) - Wołodymyr Homieniuk (68)
czerwona kartka: Carl Medjani (Trabzonspor, 77. min.)
Tabela:
1. Legia Warszawa 12 5-2
2. SK Trabzonspor 10 8-4
3. KSC Lokeren 7 3-4
4. Metalist Charków 0 3-9