Murowany faworyt tego meczu - Skra pierwszego seta sensacyjnie przegrała. Jednak siatkarze z Bełchatowa szybko się otrząsnęli i w kolejnych partiach nie dali częstochowianom szans. W kolejnych częściach spotkania zagrali z determinacją i to przyniosło efekty. Drugiego i czwartego seta bełchatowianie wygrała 25:18. W trzeciej partii różnica była jeszcze większa. Skra rozgromiła rywali 25:16.

W pierwszym meczu AZS zagrał zdecydowanie lepiej i Skra wygrała dopiero po walce w pięciu setach. Dzisiejsze zwycięstwo przyszło im trochę łatwiej. Do awansu do finału rundy play-off potrzebne jest im już tylko jedna wygrana. Następny mecz zostanie rozegrany 27 kwietnia w Częstochowie.