To drugie zwycięstwo Rosjan w Ergo Arenie. W środę pokonali Amerykanów 3:1 i z dorobkiem sześciu punktów prowadzą w tabeli grupy F.

Kubańczycy, którzy w środę mocno postraszyli Brazylijczyków, wygrywając z nimi dwa pierwsze sety, tym razem nie mieli nic do powiedzenie w rywalizacji ze świetnie funkcjonującą ekipą rosyjską. Tylko na początku pierwszego seta dominowali, prowadząc m.in. 10:7.

Później zespół trenera Władimira Alechny był lepszy w każdym elemencie gry. W ataku punktowali kapitan Taras Chtiej (16) i Maksym Michajłow, a w obronie wiele piłek podbijał libero Aleksander Sokołow. Aż 23 pkt Rosjanie zawdzięczają błędom rywali. Wszystkie sety zakończyły się zwycięstwami Sbornej do 20.

W środę w Ergo Arenie odbędą się jeszcze trzy spotkania. W grupie F Brazylia zagra z USA, a w grupie E najpierw Bułgaria zmierzy się z Argentyną, a o godz. 20 rozpocznie się mecz Polska - Włochy.