Polska - Rosja 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 17:25)

IV set:
As serwisowy Kurka 1:0. Michajłow trafia po prostej. As serwisowy Rosjan. Kosok zbija w aut. Blok Rosjan i oni prowadzą 4:1. Michajłow ze skrzydła zdobywa punkt. As serwisowy rywali i roi się fatalnie 6:1. Kurek z drugiej linii trafia w pole. Michajłow obija ręce naszego bloku. Kubiak zablokowany i na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 2:8. Bierjukow trafia w dziewiąty metr. Nowakowski zdobywa punkt ze środka. Wołkow ze środka trafia w pole. Kurek zdobywa kolejny swój punkt w tym meczu. Michajłow znów trafia w nasze pole. Bierjukow uderza w aut. Chtiej kończy akcję skutecznym atakiem ze skrzydła. Przegrywamy 5:12. Gruszka zdobywa punkt dla nas. Michajłow jest nie do zatrzymania. Znów punktuje. Rosjanie blokują ale piłka od ich rąk wychodzi na aut. Blok Polaków! Kurek zagrywa w siatkę. As serwisowy Muserskiego. Kubiak zdobywa punkt przebijają się przez blok Rosjan. Michajłow zbija celnie po skosie i na drugiej przerwie technicznej przegrywamy 9:16.
Kubiak przełamał na siatce ręce Grankina. Znów Michajłow zdobywa punkt. Rosjanie zagrywają w aut. Chtiej trafia w nasze pole. Błąd Grankina i mamy punkt.Chtiej skutecznie zbija ze skrzydła. My odpowiadamy dobrym atakiem Jarosza. Birjukow przekroczył linie ataku i punkt dla nas. Teraz Rosjanie już się nie pomylili i zdobyli punkt z drugiej linii. Punktuje Kurek. Ale po chwili ten zawodnik zepsuł zagrywkę. As serwisowy Rosjan i przegrywamy 15:22. Czas dla Polaków. Michajłow po raz kolejny mija nasz blok. Rosjanie zagrywają w aut. Znów Michajłow trafia w nasze pole i Rosjanie mają pikę meczową. Pierwszą bronimy. Drugiej już nie. Przegrywamy 17:25, a tym samym całe spotkanie 1:3. W finale zagrają Rosjanie. Zmierza się w nim z Brazylią. Polacy w meczu o trzecie miejsce zagrają z Argentyną.

III set:
Gruszka zbija w aut. Chtiej zagrywa w aut. Michajłow ze skrzydła "ścina" po prostej. Birjukow mija nasz potrójny blok. Zdobywamy dwa punkty z rzędu. Nie bronimy ataku Chtieja. Kontra Rosjan i Wołkow punktuje ze środka. Michajłow zagrywa w aut. Michajłow zbija mocno w sam środek naszego pola. Gruszka oszukał potrójny blok Rosjan. Chtiej zablokowany i jest remis 6:6. Chtiej znów zablokowany! Blok Nowakowskiego i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8:6.
Po przerwie punkt dla Rosjan. Po długie wymianie zdobywamy 9 punkt. Rozgrywający rywali kiwa za nasz blok. Kurek zbija po skosie w aut i jest remis 9:9. Gruszka obija ręce rywali i znów prowadzimy. Muserskij skutecznie ze środka. Kosok punktuje z krótkiej. As serwisowy Kurka! Tym razem Kurek zagrywa w aut. Prowadzimy 12:11. As serwisowy Rosjan i jest remis 12:12. Gruszka przebija się przez blok rywali. Kurek skutecznie z drugiej linii 14:12. Michajłow trafia w sam koniec boiska. Rosjanie przełamują nasz blok i jest remis 14:14. Kurek szczęśliwie przedziera się przez blok. As serwisowy Gruszki i na drugiej przerwie technicznej prowadzimy 16:14.
Michajłow trafia po skosie. Kurek skutecznie zbija. Potrójny blok Polaków! Prowadzimy 18:15. Czas dla Rosjan. Chtiej skutecznie uderza po skosie. Kolejny punkt dla Rosjan i nasza przewaga topnieje do jednego punktu. Czas dla Polaków. Atomowy atak Kurka trafia w pole. Nowakowski psuje zagrywkę. Blok Rosjan i remis 19:19. Michajłow złapany blokiem. Znów prowadzimy 20:19. Rosjanin zbija w aut. Chtiej nasz blok. Blok Rosjan i remis 21:21. Punkt Kurka 22:21 dla nas. Rosjanie nie trafiają w pole. Kurek zagrywa w aut. Kosok z krótkiej i mamy piłkę setową. Kurek kończy seta atakiem z drugiej linii. Wygrywamy 25:22.

II set:
Zaczynamy fantastycznym blokiem Kurka 1:0. Kurek zbija po skosie i jest 2:0. Ruciak zagrywa w aut i Rosjanie mają pierwszy punkt w drugim secie. Rosjanie psują zagrywkę. Żygadło blokuje rywala i mamy czwarte oczko. Birjukow trafia w sam koniec boiska. Blok Kosoka i 5:2 dla nas. Żygadło zagrywa w aut. Kurek przebija się przez blok. Wołkow na czystej trafia w środek naszego pola. Gruszka zablokowany na skrzydle. Kolejny błąd Polaków w obronie i z naszej przewagi nic nie zostało. Remis 6:6. Gruszka uderza w aut. Wołkow zagrywa w aut. Rosjanie atakują w aut i na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy 8.7.
Przesunięta krótka rywali i jest remis 8:8. Gruszka obija blok rywali i mamy 9 punkt. Gruszka zablokowany i kolejny remis. Nowakowski z krótkiej trafia w pole. Kurek zdobywa punkt blokiem. Michajłow zbija skutecznie po skosie. Kontra Rosjan i znów remis 11:11. Kurek zablokowany. Rosjanie psują zagrywkę. Blok Polaków i jesteśmy na prowadzeniu 13:12. Po długiej wymianie rywale obijają nasz blok. Kiwka za blok Żygadły! Rosjanie odpowiadają skutecznie z krótkiej. As serwisowy przeciwników. Rosjanie znów skutecznie ze środka i na drugiej przerwie technicznej prowadzą 16:14.
Atomowa zagrywka Rosjan i olejny punkt dla nich. Czas dla Polaków. Bieryukov zagrywa w aut. As serwisowy Kurka. Punkt dla Rosjan. Wołkow zagrywa w aut. Kosok robi to samo. Ruciak ze skrzydła zdobywa punkt. Michajłow radzi sobie z naszym blokiem. Kontra Rosjan zakończona skutecznym atakiem. Przegrywamy 18:21. Birjukow trafia w pole ze skrzydła. Rosjanie kończą z przechodzącej piłki. Chtiej zagrywa w aut. Gruszka zdobywa punkt atakiem z drugiej linii. As serwisowy Ruciaka. 23:21 da Rosjan i rywale proszą o czas. Kurek przebija się przez blok i mamy 22 punkt. Czas dla Rosjan. Ruciak zagrywa w siatkę i Rosjanie mają piłkę setową. Nowakowski z krótkiej trafia w pole. Michajłow kończy seta cnym atakiem ze skrzydła.

I set:
Nowakowski krótkiej w aut. 1:0 dla Rosjan. Piłka w aucie i 1:1. Piłka odbita od naszego blok wychodzi na aut. Jarosz zdobywa punkt atakując po bloku. Nowakowski zagrywa w aut. Rosjanie robią ten sam błąd. Jest remis 3:3. Szybka akcja rywali i punkt dla nich. Chtiej mija nasz potrójny blok. Kosok zdobywa punkt z przesuniętej krótkiej. As serwisowy Kurka i jest 5:5. Michajłow zbija w aut. As serwisowy Kurka i 7:5 dla nas! Czas dla Rosjan. Po przerwie tracimy trzy punkty z rzędu i na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy 7:8.
Po wznowieniu gry doprowadzamy szybko do remisu 9:9. Michajłow ze skrzydła trafia po prostej. Jarosz po skosie atakuje w aut. Po długiej wymianie Khtei zdobywa 12 punkt dla Rosjan. Ruciak obija blok rywali i mamy 10 oczko. Nowakowski z krótkiej trafia w boisko. Kurek zatrzymany blokiem. Kolejny punkt dla Rosji i Polacy biorą czas. Nowakowski trafia w taśmę i piłka wychodzi w aut. Kurek z drugiej linii uderza w aut i na drugiej przerwie technicznej przegrywamy 11:16.
Jarosz zablokowany. Robi się fatalnie. Znów Rosjanie zatrzymują nas bokiem. Przegrywamy 11:18. Gruszka sprytnie plasuje i wreszcie mamy punkt. Kurek blokiem zdobywa 13 punkt dla nas. Birjukow trafia po prostej. Szczęśliwy punkt Polaków. Woicki zagrywa w siatkę. Jest 20:14 dla Rosjan. Kurek obija blok rywali. Nie bronimy ataku Birjukowa. Gruszka przedziera się z lewego ataku. Rosjanie kończą akcję z krótkiej. Kosok z przesuniętej krótkiej. Gruszka przebija się przez blok. Blok Nowakowskiego i powoli odrabiamy straty 19:22. As serwisowy Kosoka! Czas dla Rosjan. Chtieja kończy skutecznie akcję rywali. Po chwili Rosjanie mają piłkę setową. Pierwszą bronimy. Drugą też. Trzeciej już nie. Pierwszego seta przegrywamy 22:25.