"Moi zawodnicy chyba się wystraszyli ambitnych Polaków. Mamy trochę problemów z mentalnością. Zawodnicy na parkiecie zbyt często zwracają uwagę kolegom zamiast skupić się na grze. Kilku z nich musi też zrozumieć, że nie można żyć przeszłością i sukcesami, które są już za nami" - powiedział trener reprezentacji Hiszpanii Julio Velasco.

"Miłym akcentem kończymy nasze przygotowania. Wygrać z mistrzem Europy to jest coś. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Hiszpanie nie wystąpili w najsilniejszym składzie, ale wynik idzie w świat. Porozmawialiśmy sobie o słabym w naszym wykonaniu meczu z Serbami i widocznie ta rozmowa przyniosła efekty" - mówi szkoleniowiec reprezentacji Polski B Grzegorz Wagner.

Polska B - Hiszpania 3:0 (25:20, 27:25, 25:21).

Polska B: Grzegorz Kosok, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Karol Kłos, Paweł Mikołajczak, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Janeczek, Adrian Stańczak.

Hiszpania: Guillermo Hernan, Marlon Palharini, Manuel Parres, Guillermo Falasca, Jose Antonio Casilla, Alberto Salas, Alexis Valido (libero), Iban Perez, Sergio Noda, Julian Garcia-Torres.