Dziennik Gazeta Prawana logo

Semenya może zatrzymać złoty medal

19 listopada 2009, 15:10
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) uzgodniło, że Caster Semenya będzie mogła zatrzymać tytuł, złoty medal oraz pieniądze za zajęcie pierwszego miejsca w sierpniowych mistrzostwach świata w Berlinie w biegu na 800 metrów.

Jak poinformowało ministerstwo sportu RPA, porozumienie osiągnęli adwokaci zawodniczki oraz IAAF. Wynika też z niego, że rezultaty testów medycznych, którym poddała się Semenya, nie zostaną podane do publicznej wiadomości.

Wczoraj wieczorem IAAF poinformowało, że nie będzie dyskusji w sprawie Semenyi na najbliższym spotkaniu Rady, które odbędzie się w Monako 20-21 listopada.

Po finałowym biegu w Berlinie IAAF zażądało, by reprezentantka RPA poddała się badaniom płci.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj