"Wziąłem w leasing BMW X6. Miałem wątpliwości. Myślałem: <po co mi to auto? Drogie jak cholera, luksusowe jak cholera>. Ale chciałem spełnić swoje marzenie! Ciężką pracą zarobiłem pieniądze i postanowiłem sprawić sobie radość" - mówi nasz mistrz.

Reklama

"I pomyśleć, że kilkanaście lat temu Małysz marzył o... małym volkswagenie golfie. Ostatnio opowiadał o tym, jak pojechał do Holandii w poszukiwaniu takiego samochodu" - czytamy w "Fakcie".

"To było przed Wielkanocą w 1996 roku. Wcześniej wygrałem zawody Pucharu Świata w Oslo i zarobiłem na samochód. Pojechałem ze szwagrem do Holandii i tam znaleźliśmy poobijanego golfa dwójkę, o którym marzyłem. Przywieźliśmy go do Polski i naprawiliśmy" - wspomina Małysz.

Rok później golfa zamienił na audi A3. Też poobijane.

"Tak spełniały się moje marzenia motoryzacyjne. Na tym punkcie mam hopla" - dodaje w "Fakcie" dwukrotny srebrny medalista igrzysk w Vancouver.

Jego nowe auto kosztuje masę pieniędzy. Za BMW musiał wyłożyć około 300 tysięcy złotych. "Jest wygodne i mocne - silnik ma 300 koni mechanicznych. Małysz nie szaleje jednak jeżdżąc po polskich drogach. Ostatnio ma sporo spraw do załatwienia, a za kilka dni - w weekend - czekają go kolejne starty w Pucharze Świata" - pisze "Fakt".

BMW X6 z silnikiem diesla:

- pojemność silnika: 2993 ccm

- moc maksymalna: 286 KM/210 kW (przy 4400 obr./min)

- typ napędu: na 4 koła

- skrzynia biegów: 6-biegowa, automatyczna

- przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 6,9 sekundy

- prędkość maksymalna: 236 km/h

- zużycie paliwa: w mieście 10,5 l/100 km, w trasie: 7,1

- pojemność zbiornika paliwa: 85 l

Reklama

- cena wersji podstawowej: 273 000 zł

p