Remis w dzisiejszym meczu dał szczypiornistom Bogdana Wenty drugie miejsce w grupie, za Francją, a przed Chorwacją. W ćwierćfinale Polacy zagrają z Islandią.

Ostatni raz obie ekipy spotkały się na turnieju eliminacyjnym we Wrocławiu. Wtedy biało-czerwoni pokonali Islandczyków 34:28. Oby w środę nasi piłkarze ręczni powtórzyli ten wynik.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe to:
Korea Płd - Hiszpania
Francja - Rosja
Dania - Chorwacja

I połowa:

Rozpoczęli Polacy. Pierwsza akcja i 1:0 dla nas. do siatki rywali trafił Tomasz Tłuczyński. Po chwili jest remis. Tracimy piłkę. Kontra Francuzów, gol. Do remisu doprowadza Grzegorz Tkaczyk. Dwa rzuty broni Marcin Wichary, a Tłuczyński się nie myli i prowadzimy 3:2. Znów mamy piłkę. Niestety nie wykorzystujemy okazji.

Rywale zdobywają dwie bramki z rzędu i teraz to oni prowadzą 4:3. Czwartego gola dla biało-czerwonych mocnym rzutem zdobywa Krzysztof Lijewski. Kolejny faul Siódmiaka i nasz zawodnik dostał dwie minuty kary. W osłabieniu tracimy 5. bramkę. Lijewski tym razem nie trafia. Lepiej spisał się Karabatić i Francuzi znów mają dwa "oczka" przewagi.

Faul w ataku Bartosza Jureckiego. Na szczęście przeciwnicy też się mylą. Tłuczyński zmniejsza straty jest 5:6. Gra toczy się gol za gol. Do remisu 7:7 doprowadził Krzysztof Lijewski. Wichary broni rzut Karabaticia. Faul na Jureckim i mamy rzut karny. Tłuczyński nie myli się i prowadzimy 8:7.

11. minut przed końcem pierwszej połowy mamy dwa gole przewagi (10:8). Faul Francuza i rywale będą przez dwie minuty grali w osłabieniu. Niestety zamiast podwyższyć tracimy piłkę - faul w ataku. Francuzi zdobywają 9. gola. Po chwili znów grają w osłabieniu. Wykorzystujemy to. Do siatki rywali trafia Bartosz Jurecki. Przechwyt i Matusz Jachlewski wyprowadza nas na trzybramkowe prowadzenie.

Rzut karny dla rywali. Fantastycznie broni Wichary! Marnujemy kontrę. Francuzi rzucają 10. gola. Odpowiadamy bramką Bartosza Jureckiego 13:10. Ten sam zawodnik po wspaniałej indywidualnej akcji zdobył dla nas 14. gola. Francuzi odpowiadają golem ze skrzydła. Czas dla Polaków.

Po wznowieniu gry na 15:11 podwyższa Karol Bielecki. 12. gola dla przeciwników zdobywa Karabatić. Nie myli się też Krzysztof Lijewski i jest 16:12 dla nas. Do końca pierwszej połowy 30 sekund. Siódmiak znów na ławce kar. Karabatić rzuca 13. gola i pierwsza część meczu kończy się prowadzeniem biało-czerwonych 16:13.

II połowa:

Druga połowa zaczyna się od gola Karabaticia. My odpowiadamy skutecznym rzutem Pawła Piwko. Tracimy dwa razy piłkę i Francuzi zmniejszaja stratę do jednego gola. Jachlewski zdobywa 18. bramkę.

Kolejne dwie akcję kończa się trafieniami z obu stron. Dla nas gola zdobył Bartosz Jurecki. Po chwili wicharego znów pokonał Karabatić. Golkiper rywali broni rzut Krzysztofa Lijewskiego, ale Francuzi faulują w ataku i znów mamy piłkę. Niestety Bielecki nie potrafi pokonać bramkarza. Mylą się rywale. Szybki atak i Piwko znów wpisuje się na listę strzelców. Wreszcie myli się Karabatić, a Piwko ponownie trafia do siatki rywali. 21:18 dla Polski.

Niestety po chwili tracimy dwa gole z rzędu i mamy tylko jedną bramkę przewagi. 22. gola dla Polaków zdobył Jaszka. Strata Francuzów, ale my też tracimy piłkę. Gol dla Francji. Kolejna akcja Polaków bez gola. Świetnie Polacy w obronie. Znów mamy okazję do podwyższenia prowadzenia. Marnujemy ją i po chwili jest remis 22:22. Fatalna passa trwa. Faul w ataku, kontra Francuzów i przegrywamy 22:23..

Do remisu doprowadza Bartosz Jurecki. Francuzi rzucają po gwizdku sędziego. Piłka dla nas. Krzysztof Lijewski i znów prowadzimy 24:23.

7. minut przed końcem meczu było 25:24 dla Francji. 25. bramke dla Polski zdobył Krzysztof Lijewski. Rzut karny dla rywali. Wichary nie daje rady i 25:26. Po chwili przegrywamy już dwoma golami. Piekny gol Bartosza Jureckiego. Polak strzelił gola tyłem do bramki. Broni wichary. Jest okazja do remisu. Znów Bartosz Jurecki i 27:27.

Na 2. minuty przed końcem było 29:29. Przy stanie 30:29 dla Francji trener Wenta prosi o czas. Do remisu doprowadza Bielecki. 15. sekund do końca meczu. Czas dla Francji. Po wznowieniu gry świetnie gramy w obronie i mecz kończy się remisem 30:30.

Polska - Francja 30:30 (16:13)

Polska: Marcin Wichary (29% obron), Bartłomiej Jaszka (2 bramki), Krzysztof Lijewski (4), Mateusz Jachlewski (3), Grzegorz Tkaczyk (2), Karol Bielecki (4), Bartosz Jurecki (7), Tomasz Tłuczyński (5), Paweł Piwko (3), Michał Jurecki, Artur Siódmiak, Mariusz Jurasik

Francja: Daouda Karaboue (25%), Didier Dinart (1), Cedric Burdet (3), Guillaume Gille (3), Bertrand Gille (4), Daniel Narcisse (5), Oliver Girault (2), Nikola Karabatic (8), Joel Abati (2), Luc Abalo (4), Christophe Kempe