Barbara Madejczyk zajęła siódme miejsce, a Artura Noga był 5. W eliminacjach biegu na 1500 metrów wzięła udział doświadczona Lidia Chojecka. Niestety Polka przybiegła na metę ostatnia i w finale jej nie zobaczymy. Nie udało się też awansować do finału 800 m Marcinowi Lewandowskiemu. Nasz biegacz zajął siódme miejsce w półfinale.

Męska sztafeta 4x100 m w składzie: Marcin Nowak, Łukasz Chyła, Marcin Jęrdusiński i Dariusz Kuć, dość szybko pożegnała się z udziałem w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Już na pierwszej zmianie nasi sprinterzy zgubili pałeczkę. Wśród kobiecych sztafet polskie sprinterki (Ewelina Klocek, Daria Korczyńska, Dorota Jędrusińska i Marta Jeschke) ukończyły eliminacje na 5. miejscu i awansowały do finału dzięki dobremu czasowi.

Do walki stanęli dziś też nasi pięcioboiści - Marcin Horbacz zajął osatecznie 13. lokatę, a Bartosz Majewski - 22.

Zawiedli polscy zapaśnicy, którzy szybko pożegnali się z igrzyskami. Gładko przegrywali swoje walki. W kategorii 84 kilogramów nie dał rady Radosław Horbik, w 96 kg Mateusz Gucman, a w 120 kg Bartłomiej Bartnicki.

Radość dziś sprawiali nam kajakarze. Pawłowi Baraszkiewiczowi przypłynął na trzecim miejscu w półfinale wyścigu 500 metrów i w sobotę powalczy o medal. Marek Twardowski nie dał rady awansować do finału jedynek, ale zrehabilitował się w półfinale dwójek na dystansie 500 metrów. Wraz z Adamem Wysockim wywalczył drugie miejsce też powalczy w sobotnim finale.