Piłkarze Werderu od początku ostro zabrali się do odrabiania strat z pierwszego spotkania, które przegrali z Glasgow Rangers 0:2. Niestety, w pierwszej połowie nie udało się trafić do bramki. Dopiero w 58. minucie Diego pokonał bramkarza gości. Była to jedyna w tym meczu bramka, ale mimo tej wygranej Werder odpadł z pucharu UEFA.

W Lizbonie wynik meczu rozstrzygnął się na pięć minut przed końcem. Bramkę zapewniającą awans zdobył dla Sportingu Pereirinha.

Wczoraj pierwszymi ćwierćfinalistami UEFA Cup zostali mistrzowie Rosji, Zenit St. Petersburg, którzy pokonali Olympique Marsylia. Dziś do tego grona dołączyli Glasgow Rangers i Sporting Lizbona.

Dwa zespoły angielskie odpadły po serii karnych. Kibice Evertonu i Tottenhamu przeżywali koszmar.

Awansowały dwa kluby niemieckie - Bayern co prawda uległ w rewanżu Anderlechtowi (1:2), ale w pierwszym meczu wygrał aż 5:0, więc mógł sobie na to pozwolić.