Wczoraj Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji przedstawił koncepcję zagospodarowania terenu stołecznej Polonii. Na miejscu obecnego stadionu powstanie nowoczesny obiekt, który będzie mógł pomieścić 15 tysięcy widzów.

Reklama

Przed stadionem od strony ul. Bonifraterskiej powstanie hala wielofunkcyjna, w której będą m.in. rozgrywane mecze koszykówki. Nie wiadomo jeszcze, jak duży będzie to obiekt, ale na pewno nie mniejszy niż na 3 tysiące widzów.

Obok hali sportowej powstanie budynek biurowy, a od strony ul. Konwiktorskiej zaplecze sanitarno-medyczne. Planowana jest także budowa podziemnego parkingu.

>>> A może zamiast budować to kupić gotowy stadion?

Według wstępnych wyliczeń przeprowadzonych przez WOSiR koszt budowy stadionu wyniesie około 240 milionów złotych, a hali sportowo-widowiskowej, w zależności od jej wielkości, od 30 do 50 milionów.

Najprawdopodobniej inwestycja zostanie zrealizowana wspólnie z inwestorami prywatnymi, którzy są szczególnie zainteresowani parkingiem oraz biurowcem.

Stołeczni urzędnicy oraz radni chcą, aby stadion był gotowy w 2011 roku, kiedy Polonia będzie obchodziła 100-lecie istnienia klubu.