O losach pierwszej partii zadecydowało jedyne przełamanie serwisu Fyrstenberga. Amerykanie nie pozwolili rywalom odrobić straty i rozstrzygnęli losy seta już po 22 minutach. W drugim obie pary pewnie utrzymywały swoje podania i doszło dramatycznego tie-breaka, w którym Polacy prowadzili 6-4, ale nie wykorzystali dwóch setboli, po czym również trzeciego przy stanie 7-6. Później Fyrstenberg i Matkowski obronili dwa meczbole (7-8 i 9-10), po czym wygrali dodatkową rozgrywkę 12-10 po 74 minutach walki.

W decydującej partii, w czwartym gemie, Fyrstenberg po raz drugi w meczu stracił swoje podanie (na 1:3), a przy 2:5 ponownie znalazł się w opałach, jednak zdołał utrzymać serwis, broniąc trzy meczbole (od 15:40 i przy przewadze rywali). W dziewiątym gemie Polacy zdołali przełamać podanie Harrisona, a po chwili Matkowski bez straty punktu wygrał swoje zrobiło się 5:5, ale przy stanie 5:6 Fyrstenberg przegrał serwis przy szóstym meczbolu dla rywali.

Spotkanie trwało godzinę i 55 minut.

W grze podwójnej mężczyzn wystąpi w Nowym Jorku jeszcze Łukasz Kubot, w parze z Austriakiem Oliverem Marachem, a pierwszymi rywalami pary rozstawionej z dziewiątką będą Czesi Leos Friedl i Jaroslav Levinsky.