Zobacz, jaki horror przeżyli kibice Getafe>>>

Bayern rządzi w Bundeslidze, Getafe to średniak z Primera Division. Ale to wszystko było w tym meczu nieważne. Role się odwróciły. Na prowadzenie wyszli ci teoretycznie słabsi.

Getafe prowadziło do przerwy 1:0. Bayern bombardował bramkę Pato, ale bezskutecznie. Trzy gole i wszystkie... zdobyte nieprawidłowo! I kiedy wydawało się już, że Getafe awansuje, Bayern wzniósł się na wyżyny. 89. minuta, Ribery, remis i dogrywka!

Ta rozpoczęła się dla Getafe tak, jak Hiszpanie mogli sobie to wyśnić, wymarzyć. Trzy minuty, dwa gole, prowadzenie 3:1 i istny amok na stadionie. Z każdą minutą podopieczni Michaela Laudrupa byli coraz bliżej raju i wyeliminowania największego faworyta rozgrywek.

Zostało zaledwie pięć minut. I zaczął się czas Luki Toniego. To on, najpierw w 115. minucie, a potem w 120., kiedy sędzia spoglądał już na zegarek, a w pole karne gotowy do akcji wbiegł nawet Olivier Kahn, dwukrotnie pokonał Pato. Przy jego wydatnej, dodajmy, pomocy, bo golkiper Getafe nie zaliczy tego meczu do udanych.

Nikt nie wyobrażał sobie, że w półfinale może zabraknąć Bayernu. I nie zabraknie. Ale walczącego tak ambitnie dużo słabszego Getafe po prostu żal.

W półfinale Pucharu UEFA niemiecki zespół spotka się z rewelacją rozgrywek, Zenitem Sankt Petersburg. Rosyjska drużyna wyeliminowała Bayer Leverkusen. Czy Bayern pomści rodaków?

Do półfinałów awansowały też Fiorentina i Rangersi. To druga półfinałowa para.