Dziennik.pl logo

Polscy piłkarze wygrali z Emiratami 5:2

12 października 2007, 14:34
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To co prawda był mecz towarzyski, ale dla trenera bardzo ważny. Testował bowiem nowych kadrowiczów. I testy się udały - wygraliśmy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 5:2. Dwa gole dla biało-czerwonych zdobył debiutant Bartłomiej Grzelak, a po jednym Marcin Wasilewski, Paweł Magdoń i Radosław Matusiak.

Od pierwszych minut Polacy mieli zdecydowaną przewagę. Już w 5. minucie Bartłomiej Grzelak zmarnował doskonałą sytuację do zdobycia gola. W sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza gospodarzy. Napastnik Widzewa Łódź zrehabilitował się już trzy minuty później i po podaniu Marcina Wasilewskiego strzelił skutecznie z pierwszej piłki.

Chwilę później było już 2:0! Rzut rożny dla naszego zespołu wykonywał Łukasz Garguła. Do dośrodkowania zawodnika GKS Bełchatów najwyżej wyskoczył Wasilewski i po ładnym strzale z główki wpisał się na listę strzelców. W 27. minucie padła niespodziewana bramka dla Emiratów. Khater pokonał zaskoczonego Fabiańskiego mocnym uderzeniem z osiemnastu metrów. Bramkarz Legii był w tej sytuacji bez szans.

Po pierwszej połowie podopieczni Leo Beenhakkera prowadzili 2:1. Choć w pierwszym składzie naszej kadry grało aż pięciu debiutantów, to graliśmy odważnie i skutecznie. W ataku biało-czerwonych błyszczał Bartłomiej Grzelak.

Drugą część meczu Polacy zaczęli od mocnego uderzenia. Dariusz Dudka fantastycznie podał do Grzelaka, a napastnik Widzewa Łódź nie zmarnował okazji. W sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans golkiperowi rywali na udaną interwencję i było 3:1.

Biało-czerwoni po zdobyciu trzeciej bramki nie zwalniali tempa. W 63. min. powinno być już 4:1. Szybką akcję lewą stroną przeprowadził Robert Kolendowicz. Nasz pomocnik dobrze dośrodkował w pole karne, ale Maciej Iwański minął się z piłką.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 86. min. przekonali się o tym Polacy. Jakub Wawrzyniak faulował w polu karnym rywala i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Mohammed Srour i pokonał Mariusza Pawełka.

Na odpowiedź podopiecznych Leo Beenhakkera kibice nie musieli długo czekać. Najpierw na 4:2 podwyższył Paweł Magdoń, a wynik spotkania na 5:2, już w doliczonym czasie gry, ustalił Radosław Matusiak.

Dublerzy nie zawiedli i pewnie pokonali rywali. To już czwarty z rzędu wygrany mecz naszej reprezentacji.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Polska 2:5 (1:2)
Bramki: Khater 27, Srour 86 k - Grzelak 8 i 50, Wasilewski 17, Magdoń 87, Matusiak 90+3
Żółte kartki: Dudka, Wasilewski
ZEA: Madżid Naser (46. Mutaz Mohammed) - Fahad Ali, Fahed Masoud (46. Tariq Hassan), Sami Salem (46. Omar Ali Omar), Saleh Obaid (46. Feyed Yuma) - Khalid Darwish (46. Saif Mohammed), Subait Khater, Salah Abbas, Nawas Mubarak (46. Haidar Alo Ali) - Salem Sa'ad (46. Faisal Akiel), Said Kas (46. Mohammed Srour)
Polska:
Łukasz Fabiański (46. Mariusz Pawełek) - Marcin Wasilewski, Paweł Magdoń, Adam Kokoszka, Jakub Wawrzyniak - Adrian Budka (46. Wojciech Łobodziński), Dariusz Dudka, Piotr Giza (46. Maciej Iwański), Rafał Murawski, Łukasz Garguła (46. Robert Kolendowicz) - Bartłomiej Grzelak (64. Radosław Matusiak)
Sędziował: Abdullah Mohammed Masoud Al-Hilali (Oman)
Widzów: ok. 1000

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraQuiz z geografii. 100 proc. dobrych odpowiedzi tylko dla podróżników. Reszta trafi 6/10 »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj