Za dwa, może trzy miesiące będzie wiadomo, czy udało się przywrócić pełną funkcjonalność ręki Roberta Kubicy - wynika z informacji napływających ze szpitala w Pietra Ligure, gdzie polski kierowca Formuły 1 dochodzi do zdrowia po poważnym wypadku.Włoska agencja Ansa w piątek podała, że Kubica - przebywający na oddziale rehabilitacji po trzech operacjach - wykonuje pierwsze lekkie ćwiczenia, po kilka dziennie.

Reklama

W czwartek lekarze z włoskiej kliniki poinformowali, że nie ma żadnych kłopotów, ani powikłań pooperacyjnych, a w przyszłym tygodniu spodziewają się - na podstawie badań - pełniejszy obraz stanu zdrowia Kubicy. Na piątek lekarze zapowiedzieli bardziej szczegółowy biuletyn medyczny, ale przed południem jeszcze się nie ukazał. Nie należy się jednak spodziewać, by pojawiła się w nim data opuszczenia szpitala przez Kubicę.

6 lutego polski kierowca doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku na trasie rajdu Ronde di Andora. Trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie, groziła mu amputacja zmiażdżonej dłoni. W ciągu dwóch tygodni przeszedł trzy skomplikowane operacje.