21 maja na tym obiekcie, który jest duńskim stadionem narodowym, rozegrano finałowy mecz mistrzostw Danii pomiędzy AG Kopenhaga i BSV, który oglądało 36.651 widzów. Był to rekord świata frekwencji na meczu piłki ręcznej.

Reklama

"Wylosowaliśmy THW Kiel i Montpellier, dwóch gigantów piłki ręcznej, którzy przyjadą do nas z najlepszymi piłkarzami świata. Nasza hala w Broendby jest zbyt mała, trybuny posiadają tylko sześć tysięcy miejsc. Według naszych obliczeń tymi meczami zainteresowanych jest co najmniej 15-20 tysięcy kibiców, a jak wywiesimy plakaty z podobiznami Nikoli Karabatica i innych gwiazd, to frekwencja będzie jak na koncercie rockowym. To wielka piłka dla wielkiej publiczności" - powiedział właściciel AG Kopenhaga Jesper Nielsen.

Dyrektor sportowy duńskiego klubu Soeren Colding uważa, że stadion Parken jest idealnym miejscem dla rozgrywania wielkich meczów piłkarzy ręcznych.

"Rekordowy majowy finał zorganizowany został perfekcyjnie, i zarówno my, jak i właściciele stadionu, byli bardzo z tego pomysłu zadowoleni. Zwłaszcza, że mecz ten przeszedł do historii. Teraz obie strony mają już więcej doświadczenia, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby mecze w Lidze Mistrzów rozgrywać na dużym stadionie" - podkreślił Soeren Colding.