W stolicy Włoch, w wyścigu na 200 m stylem motylkowym "Korzeń" musiał uznać wyższość jedynie słynnego Amerykanina Michaela Phelpsa.

Reklama

W tej konkurencji liderem tegorocznego światowego rankingu jest trzeci wtedy Japończyk Takeshi Matsuda, a Korzeniowski zajmuje siódmą lokatę. Czołowi zawodnicy prezentują niezwykle wyrównany poziom, co oznacza, że na spory wysiłek delfiniści muszą być gotowi już w półfinałach.

Na podium szanse mają też Mateusz Sawrymowicz (1500 m kraulem) i Radosław Kawęcki (200 m grzbietowym). Obaj mogą się pochwalić czwartym najlepszym w tym roku wynikiem na świecie. Finał jest także w zasięgu najlepszego polskiego sprintera Konrada Czerniaka.

Oczy wielu kibiców będą zwrócone na Otylię Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska z Aten zapowiadała, że Szanghaj to dla niej tylko przystanek w drodze do Londynu, który w przyszłym roku będzie gospodarzem igrzysk, i awans do finału w pełni ją usatysfakcjonuje.

MŚ odbędą się w dniach 24-31 lipca. Starty w Chinach będą też okazją do wypełnienia minimów światowej federacji na igrzyska.

Reprezentacja Polski na pływackie MŚ w Szanghaju:

kobiety: Alicja Tchórz, Mirela Olczak (obie Słowianka Gorzów Wielkopolski), Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa)

mężczyźni: Paweł Korzeniowski, Sławomir Kuczko (wszyscy AZS AWF Warszawa), Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), Konrad Czerniak (Wisła Puławy), Marcin Cieślak (Warszawianka), Marcin Tarczyński (Anprel-Armexim Pruszków), Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin), Filip Wypych (Trójka Łódź) i Dawid Szulich (Delfin Legionowo)