Zobacz jak Olli Jokinen przeciął szyję Richardowi Zednikowi>>>

Chirurg Sonya Noor, która operowała słowackiego napastnika zespołu Florida Panthers, uważa, że okres rekonwalescencji Zednika potrwa od sześciu do ośmiu tygodni, bowiem na skutek zranienia stracił on około 2,5 litra krwi.

Richard Zednik był tak zszokowany całą sytuacją, że nawet nie poczuł bólu z krwawiącej rany. O własnych siłach dojechał do ławki rezerwowych. Lekarze natychmiast zatamowali ranę i hokeista został zabrany do szpitala. Teraz dochodzi do siebie po operacji - opisuje zdarzenie blog zczuba.pl.

Mecz został przerwany na 15 minut. Służby porządkowe musiały zmyć krew z lodowiska. Po tym zdarzeniu oba zespoły nie chciały wrócić na taflę. Dopiero po namowach sędziów hokeiści dokończyli spotkanie. Zespół z Buffalo wygrał 5:3.