Dziś we włoskim Bormio odbyły sie ostatnie zawody Pucharu Świata. Jeszcze 3 kilometry przed metą Justyna Kowalczyk miała prawie 30 sekund przewagi nad kolejną zawodniczką, zwyciężczynią klasyfikacji generalnej Finką Virpi Kuitunen. Niestety, na finiszu znów przegrała pierwsze miejsce. I to zaledwie o 0,3 sekundy! Mimo tego Polce udało się wskoczyć na trzecie miejsce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Dzisiejszy bieg na dystansie 10 km ze startu wspólnego rozegrany we włoskim Bormio był ostatnią konkurencją w tym sezonie. Kowalczyk prowadziła przez większą część dystansu i znów przegrała na ostatnich metrach Virpi Kuitunen. I to zaledwie o 0,3 sekundy! Trzecia była Niemka Claudia Nystad.
Mimo tego druga pozycja na mecie dała Polce trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
1. Virpi Kuitunen (Finlandia) - 1552 punktów
2. Astrid Jacobsen (Norwegia) - 1255
3. (Polska) - 1096
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|