ŁKS gra beznadziejnie i to właśnie trener łódzkiej jedenastki jako pierwszy stracił tej wiosny pracę. Mirosława Jabłońskiego zastąpił na stanowisku Marek Chojnacki. Nowa miotła obudziła zespół. Po 25 minutach ŁKS prowadził w Sosnowcu 1:0. Bramkę, po podaniu Jovinio, zdobył Arifović. W 41 minucie "ełksa" podwyższyła wynik na 2:0. Po faulu Hosicia na Szczocie sędzia podytkował rzut karny. Na bramkę zamienił go Łukasz Madej. Nie minęły dwie minuty i goście po prostu dobili sosnowiczan. Trzy do zera po kolejnej bramce Arifovicia i ponownej asyście Jovinio.

W drugiej połowie goście już się nie przemęczali. Honorowego gola udało się strzelić Patrykowi Małeckiemu, pod koniec tego jednostronnego spotkania.

Bełchatowianie mają dużo problemów. Działacze najchętniej pozbyliby się trenera Oresta Lenczyka, ale umowa pomiędzy klubem a szkoleniowcem jest skonstruowana tak, że... nie opłaca się jej zrywać. W związku z tym Lenczyk nadal pracuje, a GKS cieniuje. Lech przyjechał do Bełchatowa poirytowany porażką z Wisłą i szybko zdobył pierwszą bramkę. Już w ósmej minucie sposób na bramkarza gospodarzy znalazł Bartosz Bosacki po podaniu Marcina Kikuta. Sześć minut przed przerwą doskonałe podanie Marcina Zająca wykorzystał Rengifo.

W drugiej połowie nadal dominował Lech. Ostatecznie podopieczni Franciszka Smudy dorzucili jeszcze jedną bramkę. Tym sposobem "Kolejorz" wygrał w Bełchatowie po raz pierwszy od 20 marca 1999 roku!