Sobotnie mecze 22. kolejki Orange Ekstraklasy:

Widzew Łódź - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
0:1 - 85' Piotr Giza
Widzew: Fabiniak - Ukah, Kłos, Szeliga, Juszkiewicz, Masłowski (61' Kuklis), Budka, Lisowski, Panka, Kowalczyk (65' Mierzejewski), Szymanek (7' Stawarczyk)
Legia: Mucha - Bronowicki, Astiz, Szala, Wawrzyniak, Radović, Vuković, Giza, Burkhardt (78' Rybus), Roger, Chinyama (90' Korzym)

Mecz zaczął się fatalnie dla gospodarzy. Już w piątej minucie z powodu kontuzji boisko na noszach musiał opuścić Wojciech Szymanek. Zmienił go Piotr Stawarczyk.

Obydwa kluby w ligowej tabeli dzielą aż 24 punkty. Na boisku tej różnicy w ogóle nie widać, bo jak na razie drużyną lepszą jest Widzew. Podopieczni Marka Zuba byli bliscy objęcia prowadzenie w 15. minucie mecze. Pewnie strzał Juszkiewicza obronił jednak Mucha.

Mecz, który zapowiadany był jako szlagier 22. kolejki, kompletnie rozczarowuje. Składnych akcji mamy jak na lekarstwo, celnych strzałów jeszcze mniej... Pod koniec pierwszej połowy statystki poprawił nieco Juszkiewicz, którego strzał z linii bramkowej wybił Burkhardt. Widzewiacy mieli jeszcze swoje szanse, ale do przerwy kibice w Łodzie nie zobaczyli bramek.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Pierwszy groźny strzał padł dopiero w 65. minucie. Nabiegający z prawego skrzydła Piotr Giza mocnym uderzeniem zza pola karnego chciał zaskoczyć Fabiniaka. Bramkarz Widzewa z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny.

10 minut później w dobrej sytuacji znalazł się Chinyama. Pochodzący z Zimbabwe napastnik - ku uciesze publiczności - posłał piłkę obok bramki.

Gol! 1:0 dla Legii! Co nie udało się Chinyamie, udało się Piotrowi Gizie. Oklaski należą się też Wawrzyniakowi, który popisał się bardzo ładnym, dalekim podaniem. Na naganę zasłużyli z kolei obrońcy Widzewa, którzy pozowali, by piłka trafiła do Gizy.

Koniec spotkania. Legia odniosła czwarte kolejne zwycięstwo na łódzkim stadionie. Dzięki dzisiejszej wygranej podopieczni Jana Urbana awansowali na pozycje wicelidera, bowiem punkty stracił Groclin Grodzisk Wielkopolski.

Polonia Bytom - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)
0:1 - 81' Tomasz Hajto
Polonia: M. Pesković - Owczarek, Dziółka, Stano, Sokolenko - Przybylski, Grzyb, Bażik, Wolański - Zieliński, Podstawek
Górnik: B. Pesković - Danch, Hajto, Pazdan, Magiera - Gołoś, Brzęczek, Gierczak, Madejski - Zahorski, Jarka

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)
1:0 - 75' Andrius Skerla
Korona: Mielcarz - Kuś, Drzymont, Skerla, Bednarek - Bonin, Hermes, Zganiacz (71. Nowak), Kaczmarek - Edi (46 Zabłocki), Robak
Jagiellonia: Banaszyński - łatka, Kałużny, Nowotczyński, Wasiluk - Dzienis, Marczak (68. Falkowski), Kwiek (81. Tumicz), Markiewicz - Jarecki (81. Niedziela, Sobociński

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Cracovia Kraków 0:0 (0:0)
Groclin: Przyrowski - Mynar, Jodłowiec, Kumbev, Sokołowski - Piechniak, Świerczewski, Majewski, Lato - Sikora, Ivanovski
Cracovia: Cabaj - Kulig, Polczak, Tupalski, Radwański - Pawlusiński, Kłus, Baran, Nowak - Dudzic, Moskała