W Pekinie pływacy wciąż szokują świetnymi wynikami. Dziś Amerykanin Aaron Peirsol z rekordem świata 52,54 s zdobył zloty medal na 100 m stylem grzbietowym podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Swój trzeci złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie zdobył też Michael Phelps. Amerykanin wygrał wyścig finałowy na 200 m stylem dowolnym. Phleps ustanowił trzeci w Pekinie rekord świata - 1.42,96. Dla Pelphsa to już 9 złoty medal igrzysk olimpijskich - 6 zdobył w Atenach.

Dwa rekordy Europy padły z kolei podczas eliminacji na 200 metrów stylem klasycznym. Najpierw Włoch Paolo Bossoni uzyskał czas 2.08,98, a następnie jego wynik poprawił Węgier Daniel Gyurta - 2.08,68.

W większości innych konkurencji panują jednak Chińczycy. Gospodarze raz po raz dorzucają do swojej kolekcji kolejne medale i po czterech dniach mają ich już 20 (13 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe). We wtorek Chińczycy zdominowali zawody w podnoszeniu ciężarów. Kolejna konkurencja - mężczyzn do 69 kg - stała się polem do popisu dla zawodnika gospodarzy. Bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem w dwuboju, a tym samym złotym medalistą został Hui Liao.

Kolejne złoto dla Chin przyniósł finał szermierki - Chińczyk Man Zhong został mistrzem olimpijskim w szabli. Srebrny medal wywalczył Francuz Nicolas Lopez, a brązowy Rumun Mihai Covaliu.

Nie gorzej było na zawodach gimnastycznych. Zawodnicy Chin Chen Yibing, Huang Xu, Li Xiaopeng, Xiao Qin, Yang Wei oraz Zou Kai zdobyli we wtorek złoty medal w drużynowego wieloboju gimnastyków sportowych. Ich przewaga nad Japończykami sklasyfikowanymi na drugim miejscu wyniosła 7,250 pkt, a nad brązowymi medalistami USA aż 10,275. W zespole Chin zaprezentowało się dwóch debiutantów: Chen Yibing i Zou Kai.

Dominację Chińczyków przerwał Rosjanin Nazyr Mankijew, który został pierwszym złotym medalistą w zapasach w stylu klasycznym podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Nietypowo było za to podczas finałów kajakarskich. Niemiecki kajakarz Alexander Grimm został mistrzem olimpijskim w kajakarstwie górskim w kategorii K1 podczas olimpijskich zawodów w Pekinie, ale jego występ przyćmił brąz dla Benjamina Boukpeti z Togo. Tym samym Boukpeti zdobył pierwszy w historii olimpijski medal dla swojego kraju.