Włoszczowska przegrała jedynie z Niemką Sabine Spitz. To pierwszy medal olimpijski w historii zdobyty przez reprezentantkę Polski w kolarstwie.

Na torze kajakowym o medale walczyły cztery polskie osady. Kajakarze Marek Twardowski i Adam Wysocki, którzy zajęli ósme miejsce, podobnie jak kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz w jedynce. Daniel Jędraszko i Roman Rynkiewicz w dwójce przypłynęli na dziewiątej pozycji.

Dopiero ostatni wyścig przyniósł nam upragniony medal. Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk przegrały jedynie z Węgierkami Kataliną Kovacs i Natasą Janics. Na trzecim stopniu podium stanęły Francuzki - Marie Delattre i Anne-Laure Viard.

W sobotę startowali też Marek Galiński, który zajął 13. miejsce w kolarstwie górskim oraz sztafeta 4x400 m - Rafał Wieruszewski, Piotr Klimczak, Piotr Kędzia i Marek Plawgo - siódma w finale.