60-letni Foreman ma pięciu synów, a każdy z nich nosi imię George. Różnią się tylko rzymską liczbą przy nazwisku. Foreman III był owocem związku byłego mistrza świata kategorii ciężkiej z Andreą Skeete i przyszedł na świat 23 stycznia 1983 roku. Żaden z jego braci nie zajmuje się pięściarstwem.

Reklama

Foreman III, który na co dzień pracuje jako menedżer w rodzinnym biznesie (m.in. sprzedaż grili elektrycznych), imponuje warunkami fizycznymi - mierzy 196 cm i waży 109 kg. Podczas treningów pomagał mu, a także sparował z nim ojciec, nazywany "Dziadkiem".

George Foreman w 1968 roku zdobył mistrzostwo olimpijskie, eliminując w drodze do finału m.in. Lucjana Trelę. Pięć lat później sięgnął po pierwszy tytuł zawodowego mistrza świata, pokonując Joe Fraziera. Stracił go w kolejnym roku, po przegranej z Muhammadem Alim. To nie był koniec kariery Foremana, bowiem w 1994 roku, mając 45 lat, odzyskał pas czempiona, wygrywając z Michaelem Moorerem. Tym samym został najstarszym mistrzem świata kategorii ciężkiej.