Wynik finału gry pojedynczej kobiet:

Serena Williams (USA, 2) - Venus Williams (USA, 3) 7:6 (7-3), 6:2

W trwającym 52 minuty pierwszym secie nie doszło do przełamań serwisów, a obie tenisistki zdobywały punkty zarówno w długich wymianach z linii głównej, jak i po wypadach do siatki lub minięciach atakującej rywalki. Częściej na takie wypady decydowała się Venus, natomiast Serena bardziej skupiała się na kończących zagraniach z głębi kortu.

O losach tej partii zadecydował tie-break, w którym Serena łatwo odskoczyła na 6:2, po czym nie wykorzystała pierwszego setbola, ale zakończyła go wynikiem 7:3 przy drugiej szansie.

Obraz gry nie zmienił się na początku drugiego seta, chociaż w nim obie częściej się myliły i nieco zgubiły rytm uderzeń. Jednak szybciej otrząsnęła się Serena, która w szóstym gemie zdobyła pierwszego "breaka" w meczu, a ponownie przełamała serwis siostry w ósmym, wykorzystując czwartego meczbola, po godzinie i 27 minutach.

Serena Williams odniosła jedenaste zwycięstwo w Wielkim Szlemie, a oprócz trzech tytułów zdobytych na londyńskiej trawie, czterokrotnie wygrywała Australian Open (2003, 2005, 2007 i 2009), trzykrotnie US Open (1999, 2003 i 2008) i raz Roland Garros (2002).