Na początku pierwszego seta Hiszpanka odskoczyła na 2:0. Po wygraniu trzech kolejnych gemów Polka objęła prowadzenie 4:3, ale kolejnego przegrała do zera. Końcówka należała do Martinez Sanchez, która w dziewiątym gemie ponownie przełamała serwis Radwańskiej.

Drugi set nie zapowiadał końcowej wygranej Polki. Rywalka prowadziła 4:0 i wydawało się, że Radwańska nie ma szans na odrobienie strat. W tym momencie nastąpił całkowity zwrot akcji. Polska tenisistka wygrała sześć gemów z rzędu i w efekcie całego seta 6:4.

W trzecim trwała dobra passa Polki, prowadziła 1:0 i dopiero wtedy Hiszpance udało się wygrać gema. Kolejne przełamanie serwisu rywalki dało Agnieszce Radwańskiej zwycięstwo w secie 6:2 i awans do ćwierćfinału.

Hiszpanka popisała się pięcioma asami serwisowymi. Taka sztuka nie udała się Radwańskiej, która zdołała wykorzystać 67 procent pierwszych podań (miała jeden podwójny błąd serwisowy) przy 49 Martinez Sanchez.

Polka w pierwszej rundzie pekińskiego turnieju miała wolny los. W drugiej pokonała Szwajcarkę Patty Schnyder 6:4, 6:1 i w meczu o wejście do półfinału zagra w piątek z rostawioną z numerem czwartym mistrzynią olimpijską z Pekinu, Rosjanką Jeleną Dementiewą.

Wyniki czwartkowych meczów 1/8 finału:

Agnieszka Radwańska (Polska, 12) - Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) 4:6, 6:4, 6:2

Marion Bartoli (Francja, 14) - Zhang Shuai (Chiny) 6:1, 6:4