Jak powiedział dyrektor departamentu ds. społecznych wrocławskiego Urzędu Miejskiego Michał Janicki, na zaplanowaną na 10 września walkę sprzedanych zostało już ok. 85 proc. wszystkich dostępnych biletów.

"Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem jakie wzbudza walka. Nie ma już najtańszych biletów za 80 zł i bardzo dobrze sprzedają się także miejsca przy samym ringu, które są połączone z pakietami VIP i kosztują blisko 3 tys. zł. Spodziewamy się, że w ciągu kilkunastu najbliższych dni sprzedane zostaną pozostałe wejściówki" - mówił Janicki.

Obecnie na stadionie prowadzone są m.in. odbiory techniczne. Do 10 września parkingi przy obiekcie mają być przygotowane w ok. 70 proc. i zmieści się na nich ok. 2 tys. aut. Pozostała część placów będzie nadal zajęta przez zaplecze budowy, ale władze miasta w dniu walki planują uruchomienie dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej.

Do końca sierpnia gotowa będzie także m.in. Autostradowa Obwodnica Wrocławia, główny szlak komunikacyjny prowadzący do stadionu. Zakończone zostaną także prace przy budowie dwóch rond i dojazd od ul. Królewieckiej oraz zjazd od strony ul. Lotniczej.

Walka Adamka z Kliczką ma uświetnić otwarcie wrocławskiej areny budowanej na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 r. Będzie to pierwszy pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej organizowany w Polsce. Relacja zostanie przekazana do ponad 110 krajów przez takie stacje telewizyjne, jak HBO (USA) czy RTL (Niemcy).