Była to wyjątkowa konferencja z uwagi na osobisty udział ambasadora Rosji w Polsce, Aleksandra Aleksejewa. W konferencji poza organizatorami udział wzięli uczestnicy walki wieczoru Rosjanin Aleksander Emelianenko i polski fighter Rafał "Uszol" Dąbrowski.

Reklama

W imieniu organizatorów podziękowania za wsparcie i udostępnienie terenu ambasady do konferencji złożył Paweł Wolski. Ambasadorowi wręczono pamiątkowe rękawice podpisane przez zawodników.

Zarówno Dąbrowski jak i Emelianenko komplementowali się wzajemnie. Aleksander jako brat słynnego Fiodora, który przez 10 lat dominował w wadze ciężkiej w światowym MMA podkreślił, że w swojej karierze ma także poważne dokonania. M.in. na najlepszych kilka lat temu światowych galach Pride w Japonii pokonał przez duszenie Pawła Nastulę - polskiego mistrza olimpijskiego. Dąbrowski trenujący w poznańskim klubie Gameness Team zaznaczył, nie jest faworytem ale liczy na sprawienie niespodzianki takiej jak dwa lata wstecz z Valentijnem Overeemem, gdy znokautował Holendra.

Gala będzie nieformalnym meczem Polska vs Rosja, a widzowie obejrzą 10 walk na zasadach MMA. Jednym z prowadzących imprezę będzie Mariusz Pudzianowski. Wielką atrakcją powinien być także występ Bruce Chloe - mistrzyni pokazów Sztuk Walki. Bilety na galę są dostępne na eventim.pl