Wcześniej wydawało się, że mistrz świata WBC w wadze junior ciężkiej będzie rywalizował w czerwcu z byłym czempionem kat. półciężkiej Amerykaninem Antonio Tarverem. 43-letni pięściarz wybrał pojedynek z Nigeryjczykiem Lateefem Kayode, ale jednocześnie przyznał, że "odbierze Polakowi pas WBC".

Reklama

Tytuł tej organizacji "Diablo" Włodarczyk wywalczył przed dwoma laty po zwycięstwie w Łodzi nad Włochem Giacobbe Fragomenim. Później skutecznie go bronił w potyczkach z Amerykaninem Jasonem Robinsonem, Palaciosem (niejednogłośnie na punkty) i Australijczykiem Dannym Greenem.

Do rewanżowej potyczki z Portorykańczykiem dojdzie w najbliższych miesiącach. Nie był potrzebny przetarg na organizację walki, bowiem porozumieniem zakończyły się negocjacje reprezentujących Włodarczyka Leona Margulea i Andrzeja Wasilewskiego z menedżerem "Czarodzieja" (zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBC) - Donem Kingiem.

W zawodowej karierze 30-letni Włodarczyk wygrał 46 walk, dwie przegrał, a jedną zremisował. Cztery lata starszy Palacios ma w dorobku 21 zwycięstw i porażkę.