Dawid K., pięściarz grupy zawodowej 12rounds Knockout Promotion, który 30 czerwca miał stoczyć walkę ze słynnym Royem Jonesem Jr, w nocy został zatrzymany w Warszawie - poinformowała PAP Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Realizacyjnego ze względu na nakaz przymusowego doprowadzenia, który wydał Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Dawid K. jest prawomocnie skazany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą - powiedziała Adamus.

Pięściarz o ringowym przydomku "Cygan" 30 czerwca miał walczyć w Łodzi z Royem Jonesem Jr w umownym limicie wagowym 185 funtów (ok. 84 kg). Miała to być najważniejsza walka w jego karierze. W tym wypadku z Amerykaninem zmierzy się Paweł Głażewski z grupy Babilon Promotion. Przez godzinę rozmawialiśmy z Pawłem przez telefon. Doszliśmy do wniosku, że nie można odrzucić takiej propozycji. Mam nadzieję, że mój zawodnik wyjdzie z cienia i wykorzysta swoją szansę podobnie jak zrobił to Przemysław Tytoń na Euro 2012 - powiedział menedżer zawodnika Tomasz Babiloński.

Głażewski przygotowywał się do walki z Thomasem Ulrichem 18 sierpnia w Międzyzdrojach. Trenuje dopiero od czterech tygodni, po tym jak przeszedł operację kolana. Współczuję Dawidowi, ponieważ chciał zapewnić swojej rodzinie środki na życie. Teraz jednak wszyscy chcemy zobaczyć w jakiej formie jest Jones Jr. Paweł trenuje dwa razy dziennie, a wkrótce będzie miał sparingi" - dodał Babiloński.  10 maja Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok skazujący boksera na 2,5 roku bezwzględnego więzienia za współkierowanie grupą przestępczą. Menedżer zawodnika Andrzej Wasilewski zapewniał wtedy, że nie ma zagrożenia odwołania walki.