O zmianie przeciwnika poinformowały współpracujące od lat z Adamkiem firmy promotorskie Main Events i Ziggy Promotions.

Reklama

Pierwotnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia "Góral" Adamek miał rywalizować z Solisem, mistrzem olimpijskim z Aten i trzykrotnym mistrzem świata amatorów. W jego zastępstwie z polskim pięściarzem rywalizować będzie Cunningham.

Kiedyś stworzyliśmy znakomite widowisko. Jestem gotowy na ciężką walkę, zresztą takie wręcz uwielbiam. Chcę po raz trzeci zostać mistrzem świata - powiedział bokser pochodzący z Gilowic, były czempion w kat. półciężkiej i junior ciężkiej.

Do ich pierwszej potyczki doszło w grudniu 2008 roku w podnowojorskim Newark. Adamek wygrał niejednogłośnie na punkty (zawodnik ze Stanów Zjednoczonych trzy razy był na deskach - w drugiej, czwartej i ósmej rundzie) i odebrał rywalowi pas czempiona federacji IBF w kategorii junior ciężkiej. Tym razem skrzyżują rękawice w "królewskiej" wadze ciężkiej - dla Polaka to będzie 11. występ, a dla "USS" Cunninghama (służył w wojsku na pokładzie lotniskowca USS America, stąd przydomek) - dopiero drugi.

W 2006 i 2007 roku Cunningham przegrał i w rewanżu pokonał Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, a stawką był ten sam tytuł IBF.

W zawodowej karierze 36-letni Adamek wygrał 47 walk, a dwie przegrał. Jego amerykańskim rówieśnik legitymuje się bilansem 25-4.