Legitymujący się rekordem 28-3 Fonfara nie ma wątpliwości, iż zwycięstwo nad Smithem (21 wygranych, jedna porażka) jest warunkiem koniecznym, aby w ogóle myśleć o rewanżowym starciu z czempionem WBC Adonisem Stevensonem.

Na koniec lipca kanadyjski pięściarz ma zaplanowaną walkę z Thomasem Williamsem Jr, ale Polak liczy, że jeszcze w tym roku ponownie skrzyżuje rękawice z Adonisem. Pierwsza konfrontacja odbyła się przed dwoma laty w Montrealu i wtedy Fonfara przegrał na punkty.

Optymalną datą były grudzień, jestem otwarty na rewanż - powiedział Fonfara, który zajmuje drugie miejsce w rankingu federacji WBC. Przed walką ze Smithem ma dodatkową motywację, gdyż za miesiąc na świat przyjdzie jego syn.

A ja z kolei liczę na lepszą przyszłość i ten pojedynek może wiele zmienić w moim życiu. Na razie pracuję na budowie - dodał rywal Polaka.

Na gali w Chicago, w pojedynku niepokonanych pięściarzy kategorii średniej, Sulęcki (22-0) spotka się z Hugo Centeno Jr (24-0). Zawodnik ze Stanów Zjednoczonych w poprzednim roku wypunktował Łukasza Maćca (23-3-1).

Z kolei 2 lipca w Reading (Pensylwania) Szymański (15-0) spotka się z niedawnym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi super półśredniej Wilkym Campfortem (21-1).