43-letni Mayweather, legitymujący się rekordem 50-0 (27 KO), ostatni profesjonalny pojedynek stoczył w sierpniu 2017 roku, pokonując przez techniczny nokaut mistrza mieszanych sztuk walki Conora McGregora. Irlandczyk debiutował w boksie.

Reklama

Z kolei przed dwoma laty w innej pokazowej walce Amerykanin szybko wygrał z Japończykiem Tenshinem Nasukawą, rywalizującym na co dzień m.in. w kickboxingu.

Jak podały media w USA, kolejny rywal Mayweathera – Logan Paul ma na koncie jedną, przegraną walkę bokserską z innym youtuberem.

Dziennikarze podkreślają również, że utytułowany Mayweather tak naprawdę nie walczył od 2015 roku, kiedy spotkał się i wygrał zarówno z Mannym Pacquiao, jak i Andre Berto. Stawką były pasy mistrza globu kilku organizacji w wadze półśredniej.

W ostatnim czasie wręcz zapanowała moda na pojedynki pokazowe z udziałem dawnych mistrzów i celebrytów. Niedawno zmierzyły się legendy pięściarstwa: Mike Tyson i Roy Jones Jr. Walka charytatywna zakończyła się remisem.

Na tej samej gali znany koszykarz kilku klubów NBA Nate Robinson przegrał walkę bokserską z youtuberem Jake’em Paulem, młodszym bratem Logana. Mimo nieudanego występu Robinson chce kontynuować pięściarską przygodę, a pomoc w roli trenera zaoferował mu legendarny George Foreman.