Dziennik Gazeta Prawana logo

"Nie mam pretensji do Ferrari"

29 października 2008, 09:22
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wicelider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 Brazylijczyk Felipe Massa nie ma żalu do zespołu Ferrari za tegoroczne błędy techniczne i z optymizmem oczekuje ostatniej tegorocznej kwalifikacji w Brazylii.

Niedzielny wyścig odbędzie się na torze Interlagos w Sao Paulo. Massa traci do liderującego Lewisa Hamiltona (McLaren-Mercedes) siedem punktów. Błędy zespołu Ferrari mogą pozbawić Massę tytułu mistrza świata.

"Stanowimy zespół. Nie zamierzam nikogo wskazywać palcem. Wszyscy mają prawo do popełniania błędów. Razem wygrywamy i razem możemy przegrać" - powiedział Massa przed ostatnim wyścigiem FI - Grand Prix Brazylii.

Tegoroczna współpraca zespołu Ferrari z Massą nie była szczęśliwa dla brazylijskiego kierowcy. Największym błędem teamu była sytuacja do której doszło na torze w Singapurze 28 września. Massa startował z pole position i prowadził aż do 19. okrążenia. Wówczas zjechał do boksu na tankowanie i zmianę opon. Gdy ujrzał zielone światło, szybko ruszył pociągając za sobą wąż podający paliwo. Wrócił do rywalizacji na końcu stawki, a ponadto został ukarany przymusowym przejazdem przez aleję serwisową. Ostatecznie Brazylijczyk zajął 13. lokatę.

W GP Brazylii Massa triumfował w 2006 roku, a w 2007 był drugi za kolegą z zespołu Finem Kimi Raikkonenem.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj