Jako klub zdecydowaliśmy się uruchomić konto, na które każdy może wpłacić dowolne środki. Cały dochód przekazany zostanie na leczenie Tomka Golloba. Uruchamiamy także akcje z koszulkami i innymi gadżetami, z których sprzedaży cały dochód także trafi do Tomka. Pierwszą dostawę mamy mieć w sobotę, więc ich sprzedaż rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia, choć, jeśli się uda, chcielibyśmy to zrobić już w niedzielę, podczas meczu z Częstochową na naszym torze – powiedział PAP prezes klubu MrGarden GKM Grudziądz Arkadiusz Tuszkowski.

Reklama

Pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu - PKO BP S.A. Oddział 1 w Grudziądzu - Nr 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559. W tytule przelewu wystarczy wpisać słowo „Gollob”.

To nie jedyna forma wsparcia, jakie od momentu wypadku otrzymuje żużlowiec. Portale społecznościowe są pełne słów otuchy i życzeń powrotu do zdrowia. Wsparcie dla Golloba deklarują kluby, kibice i inni sportowcy, m.in. Marcin Gortat, Anita Włodarczyk, Łukasz Podolski, Jerzy Dudek, Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc, Kamil Grosicki, Mateusz Kusznierewicz i wielu, wielu innych.

Wielu kibiców i sponsorów także do nas przesyła słowa wsparcia dla Tomka, słyszałem też o wielu innych akcjach wsparcia. Wszyscy mamy nadzieję, że podobnie jak wcześniej, gdy z niejednej opresji i wypadku Tomek wychodził obronną ręką, tak będzie i teraz – dodał prezes GKM.

Kibice Polonii Bydgoszcz, gdzie Gollob stawiał pierwsze kroki na żużlu, w poniedziałek o godz. 19.00 zbierają się, podobnie jak dzień wcześniej, pod bramami szpitala, by jak piszą na swoim profilu społecznościowym – „wesprzeć Tomka w najważniejszym biegu jego życia”. Informują także, iż w środę 26 kwietnia w Bazylice św. Wincentego a Paulo najprawdopodobniej o godz. 18.00 odbędzie msza w intencji powrotu do zdrowia największej legendy bydgoskiego klubu.