Grudziądzanie skorzystali z otwartego w poniedziałek okna transferowego. Huckenbeck jest jedną z największych nadziei niemieckiego żużla. Od dwóch sezonów startuje m.in. w cyklu Speedway Best Pairs, gdzie reprezentuje zespół City Team. Podczas tegorocznego pierwszego turnieju, który odbył się w Toruniu był najlepszym zawodnikiem swojego teamu, zdobywając 10 punktów. Jedno oczko więcej uzbierał w pierwszej rundzie eliminacji do cyklu Grand Prix. W duńskim Esbjergu zajął trzecią pozycję, uznając wyższość tylko Piotra Pawlickiego i reprezentanta gospodarzy Kennetha Bjerre.

Reklama

Na co dzień 24-letni żużlowiec startuje także w Bundeslidze, w zespole MC Nordstern Stralsund, a także w angielskiej Premiership, reprezentując barwy King's Lynn Stars. Na polskich torach zadebiutował w poprzednim sezonie. Na zapleczu ekstraligi, w barwach Polonii Bydgoszcz wystartował dwukrotnie. Na torze przy ul. Sportowej przeciwko Polonii Piła zdobył 7 punktów i 2 bonusy, a potem w Krakowie przeciwko miejscowej Wandzie, w sześciu startach sześć punktów. Dało mu to średnią 1,364 punktu na bieg.

Zainteresowani zatrudnieniem Huckenbecka byli także włodarze Cash Broker Stali Gorzów, którzy przez pewien czas będą musieli radzić sobie w lidze bez kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka. Ostatecznie Niemiec będzie jednak bronił barw grudziądzkiego MrGarden GKM.