Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na pewno zajmie jego kolega z Mercedesa Fin Valtteri Bottas. W tej lub następnej rundzie rozstrzygnie się natomiast, kto zakończy sezon na trzeciej pozycji.

Reklama

Obecnie najbliższy tego jest reprezentant Monako Charles Leclerc, który zgromadził 249 punktów; ma 14 przewagi nad Holendrem Maxem Verstappenem (Red Bull) i 19 nad swoim partnerem z Ferrari Niemcem Sebastianem Vettelem, który w barwach włoskiego teamu wystartuje w niedzielę po raz setny.

Już od kilku tygodni wiadomo również, iż mistrzem świata konstruktorów - po raz szósty z rzędu - został Mercedes. Niezagrożone jest również drugie miejsce Ferrari i trzecie Red Bulla.

Z zespołem Williams powoli żegna się Robert Kubica, którego prawdopodobnie zabraknie w stawce w kolejnym sezonie Formuły 1. Polak nie wystąpi w pierwszej sesji treningowej w Sao Paulo - zastąpi go Kanadyjczyk Nicholas Latifi.

"Znam ten tor całkiem nieźle. Układ Interlagos jest wyjątkowy. Jeździ się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara, jest tam też jedna biegnąca pod górę prosta. Jeżdżenie tam powinno być dobrą zabawą" - stwierdził Kubica, cytowany na oficjalnej stronie internetowej teamu.

Polak zdobył dla Williamsa punkt w tym sezonie, zajmując 10. miejsce w Grand Prix Niemiec. Jego partner - Brytyjczyk George Russell - pozostaje bez zdobyczy.