Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej, na trzy rundy przed końcem, zachował broniący tytułu Fabio Quartararo (Yamaha), ale jego przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów. Francuz tym razem nie punktował.

Bagnaia traci do lidera już tylko 2 pkt

Oliveira przekroczył linię mety o 0,730 sekundy przed duetem Ducati - Australijczykiem Jackiem Millerem i Włochem Francesco Bagnaią. Rozstrzygnięcia na torze Chang International Circuit spowodowały, że Quartararo nadal ma 219 pkt, a Bagnaia traci do niego już tylko 2 pkt. Trzeci jest Hiszpan Aleix Espargaro (Aprilia) z 199 pkt, który finiszował na 11. miejscu.

To był długi wyścig, ale nie mogę narzekać. Kiedy się zaczął, miałem retrospekcję z Indonezji – powiedział Oliveira, który również pokazał swoje umiejętności w deszczowej pogodzie w tym sezonie, wygrywając MotoGP Indonezji.

Kolejną rundę zaplanowano na 16 października w Australii.

Kalex zajął całe podium

Na podium w Moto2 stanęła trójka zawodników reprezentujących grupę Kalex: Włoch Tony Arbolino, Czech Filip Salac i Hiszpan Aron Canet. W klasyfikacji generalnej bez zmian - Hiszpan Augusto Fernandez (Kalex), który był siódmy, pozostaje na prowadzeniu z 238,5 pkt. Drugi jest Japończyk Ai Ogura (Kalex) - traci 1,5 pkt. Aron Canet opuszcza Tajlandię z dorobkiem 185 pkt.

W Moto3 zwyciężył Włoch Dennis Foggia (Honda). Lider Hiszpan Izan Guevara (GasGas) przyjechał na 5. pozycji.