Testy laboratoryjne wykazały 99,9-procentową skuteczność w redukcji różnorodnych patogenów, w tym koronawirusa, wirusów ptasiej i świńskiej grypy, norowirusów, zapalenia wątroby czy bakterii E. coli.

Reklama

Nowa Zelandia wysyła do Tokio największą reprezentację w historii występów tego kraju w igrzyskach - 211 osób.

Zdrowie sportowców jest naszym priorytetem. Ten dodatkowy poziom kontroli środowiska i ochrony przed infekcjami jest dla nas, samych sportowców i ich rodzin bardzo ważny - powiedział szef misji nowozelandzkiej w Tokio Rob Waddell, złoty medalista olimpijski w wioślarskiej jedynce z Sydney (2000), cytowany na stronie insidethegames.biz.

Sportowcy z antypodów uczestniczyć będą w olimpijskiej rywalizacji w 22 dyscyplinach, w tym w dwóch debiutujących w programie igrzysk - karate i surfingu.

Najbardziej znaną i utytułowaną reprezentantką jest kulomiotka Valerie Adams. 36-latka, z tytułem szlacheckim Dame, przyznanym przez królową Elżbietę II, wystąpiła już w czterech igrzyskach. Zawodniczka debiutująca w Atenach (2004) ma w dorobku olimpijskim złoto z Pekinu (2008) i Londynu (2012) oraz srebro z Rio de Janeiro (2016).