Z wyścigu wycofały się w piątek rano całe drużyny m.in. UAE Team Emirates, Alpecin-Fenix, Bahrain-Victorious (z Filipem Maciejukiem), czterech kolarzy EF Education-EasyPost a także wielu zawodników z innych zespołów. Choć peleton stopniał z ponad 150 do niespełna setki zawodników, dyrektor wyścigu Oliver Senn powiedział przed startem piątkowej rywalizacji, że zgodnie z życzeniem większości uczestników impreza będzie kontynuowana.

Reklama

W roli lidera na trasę szóstego odcinka ruszy Duńczyk Jakob Fuglsang (Israel-Premier Tech) mający sekundę przewagi nad Brytyjczykiem Geraintem Thomasem (Ineos Grenadiers).

Przypadki zakażenia koronawirusem wykryto również w peletonie wyścigu Dookoła Słowenii, w którym prowadzi Rafał Majka (UAE Team Emirates). Przed piątkowym, trzecim etapem wycofani zostali z imprezy dwaj zawodnicy ekipy Polaka, której liderem jest Słoweniec Tadej Pogacar, trzeci w klasyfikacji ze stratą 8 sekund do Majki.

Sytuacja w drużynie UAE staje się coraz bardziej skomplikowana w obliczu zbliżającego się Tour de France. Zwycięzca dwóch ostatnich edycji - Pogacar, miał co prawda negatywny wynik testu, ale liczne zarażenia w jego drużynie mocno niepokoją kierownictwo zespołu.

Reklama