Team z Kazachstanu wyjaśnił, że w najbliższych dniach opublikuje w tej sprawie oficjalny komunikat, natomiast już teraz potwierdzono, że Brytyjczyk rozpocznie w 2024 roku swój osiemnasty zawodowy sezon.

W tym roku swoją decyzję o zakończeniu kariery także raz potwierdził. Stało się to po kraksie na ósmym etapie tegorocznego Tour de France, w której doznał złamania obojczyka.

Reklama

Nieoficjalnie wiadomo, że powodem zmiany decyzji jest m.in. chęć pobicia rekordu zwycięstw etapowych w Tour de France. Pochodzący z wyspy Man "Cav" ma w dorobku 34 wygrane etapy w tym wyścigu. Tyle samo ma legendarny Belg Eddy Merckx. Cavendish planował zostać samodzielnym liderem tej klasyfikacji już w tym roku, ale uniemożliwiła mu to pechowa kraksa. W sumie Brytyjczyk w trakcie kariery wygrał 162 etapy w wyścigach. Merckx natomiast triumfował 275 razy.

Reklama

Podczas wieloletniej kariery Cavendish sięgnął po tytuł mistrza świata (2011). Obok sukcesów w Tour de France wygrał 17 etapów Giro d'Italia i trzy w hiszpańskiej Vuelcie. W 2009 roku zwyciężył w wyścigu Mediolan - San Remo.